![med nogometno tekmo 11. kroga Prve lige Telekom Slovenije Rudar Velenje - Maribor, v Velenju, 25. septembra 2016.
[nogomet,Rudar Velenje,Maribor,Velenje,šport,nogometaši,stadion]](https://www.delo.si/media/images/20260724/3640638.width-660.format-webp.webp?rev=0)
Naročite se
![med nogometno tekmo 11. kroga Prve lige Telekom Slovenije Rudar Velenje - Maribor, v Velenju, 25. septembra 2016.
[nogomet,Rudar Velenje,Maribor,Velenje,šport,nogometaši,stadion]](https://www.delo.si/media/images/20260724/3640638.width-660.format-webp.webp?rev=0)
Uvodoma so imeli nekaj več pobude »knapi«, že ob koncu druge minute se je v sijajni priložnosti znašel Dominik Radić, na pravem mestu pa je bil tudi domači čuvaj Marko Zalokar. Gostitelji so bili večji del prvega polčasa nekoliko bolj obrambno naravnani, a vseskozi so pretili iz nasprotnih (pol)protinapadov. V 10. minuti je Nikola Mandić z 18 metrov sprožil močan strel, ki vratarju Marku Pridigarju ni povzročil večjih preglavic, večje skušnjave je gostujoča obramba doživela deset minut kasneje, ko je v zadnjem trenutku zaustavila strel Miljana Škrbića.
Gosti so igrali strpno in preudarno, v 33. minuti pa so tudi povedli; akcijo z desne strani je začel Ilja Antonov, po njegovem predložku pa je bil v kazenskem prostoru najvišji John Mary in po strelu z glavo zadel za 1:0.
Krčani so bili po prejetem zadetku kar malce zmedeni, v še večjo zadrego pa so padli pet minut kasneje, ko je Nikola Mandić skušal pretentati glavnega sodnika Silva Borošaka in izsiliti 11-metrovko, mož v črnem pa mu je zaradi tega pokazal drugi rumeni karton in pot v slačilnico. Sledil je novi šok; dve minuti pred odhodom so prejeli še drugi gol, po pravi »zmešnjavi« in »fliperju« v domačem kazenskem prostoru je na 2:0 povišal Milan Tučić.
Izbranci gostujočega trenerja Marijana Pušnika so v drugem polčasu vseskozi nadzirali gostitelje, ki so se trudili po svojih najboljšim močeh, a gostom - tudi zavoljo številčne premoči - enostavno niso bili kos. Velenjčani so vseskozi igrali strpno in racionalno, v 74. minuti uprizorili novo nevarno akcijo, ki jo je z drugim golom na današnji tekmi zaključil atletsko zelo sposoben Mary.
Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 27. oktobra, gostila ljubljansko Olimpijo, zasedba iz Krškega pa se bo dan kasneje v gosteh pomerila z Ankaranom.
Komentarji