Atletico ušel porazu v 90. minuti, polom Reala in Iličićeve Atalante

Branilec Dinama Petar Stojanović je zrežiral dva gola Zagrebčanov.
Fotografija: Dinamo je zabil Atalanti v prvem polčasu zagrebške tekme kar tri gole, dva je zrežiral Petar Stojanović (drugi z desne). FOTO: Reuters

Tudi drugi večer nogometne lige prvakov 2019/20 je spektakularen. Pod drobnogledom slovenskih navijačev so bili boji v skupinah C in D. V začetnih enajstericah Dinama in Atalante, ki si stojita nasproti v Zagrebu, sta tudi Petar Stojanović in Josip Iličić. V prvem delu tekme je opozoril nase bočni branilec Stojanović, ki je podal soigralcu Marinu Leovcu za vodilni gol Zagrebčanov. Dinamo je bil doslej bolj učinkovit, po čudoviti akciji Danija Olma in podaji Leovca je povišal prednost Zagrebčanov nekdanji celjski nogometaš Mislav Oršić. Isti igralec je v prvem polčasu zabil Italijanom tudi tretji gol, potem ko je Stojanović z odlično podajo zaposlil Leovca, ta je le spustil žogo Oršiću, ki je z bližine povišal prednost Dinama na 3:0. Italijanska zasedba, ki je končala minulo sezono serie A na visokem tretjem mestu pred Romo, Interjem in Milanom, je doživela pravi polom, saj je končala tekmo še s četrtim golom v mreži za končnih 4:0!

Angel Di Maria je zabil v prvem polčasu dva gola nekdanjim soigralcem pri madridskem Realu. FOTO: Reuters

Jan Oblak je takole ustavil tudi slovitega Cristiana Ronalda, Juan Cuadrado in Blaise Matuidi pa sta bila preveč natančna za Škofjeločana. FOTO: AFP

Med vratnici Atletica pa se je vrnil Jan Oblak. Njegov izziv je velik: Juventus na čelu s prvim strelcem v zgodovini lige prvakov Cristianom Ronaldom. Prvi gol na tekmi so vendarle zabili gostje, potem ko je podajo Gonzala Higuaina z bližine izkoristil Juan Cuadrado, prednost Juventusa pa je povišal Blaise Matuidi. Madridčani so se nato le izvlekli, v 90. minuti je priigral Atleticu pomembno točko letošnji novinec Herrera. Oblak je zbral na tekmi tri obrambe.

Parižani zabili v derbiju z Realom že dva gola

Vratar Atletica Jan Oblak se je takole pripravljal na derbi večera z Juventusom. FOTO: AFP

Prvi tekmi današnjega večera v nogometni ligi prvakov so igrali že ob 18.55, ne v Belgiji ne v Grčiji pa niso videli zmagovalca. V skupini A, v kateri žanje pozornost derbi med PSG in Realom, sta igrala Brugge in Galatasaray (0:0), v skupini B pa Olympiakos in Tottenham. V Pireju je bilo 2:2. Na tekmi v Bruggeju so delili pravico slovenski sodniki; glavni sodnik Slavko Vinčić je pokazal dva rumena kartona gostiteljem in enega več Turkom.

Slovenski sodnik Slavko Vinčić je na tekmi v Belgiji pokazal pet rumenih kartonov. FOTO: Reuters

Skupina A – PSG : Real Madrid 3:0 (Di Maria 2, Meunier), Brugge : Galatasaray 0:0.
Skupina B – Olympiakos : Tottenham 2:2 (1:2; Podence, Valbuena 11-m; Kane 11-m, Lucas), Bayern : Crvena zvezda 3:0 (Coman, Lewandowski, Müller).
Skupina C – Dinamo Zagreb : Atalanta 4:0 (Leovac, Oršić 3), Šahtar : Manchester City 0:3 (Mahrez, Gündogan, Gabriel Jesus).
Skupina D – Atletico Madrid : Juventus 2:2 (Savić, Herrera; Cuadrado, Matuidi), Bayer Leverkusen : Lokomotiv Moskva 1:2 (Howedes avt.; Krychowiak, Barinov).