Brazilci so se komajda izvlekli proti Čilu (VIDEO)

Prijateljske nogometne tekme: prireditelji eura prihodnje leto Francozi brez težav prek Dancev (2:0).

30. marec 2015 12.50
TOPSHOTS-FBL-COPAM2015-FRIENDLY-BRA-CHI
J. P., Delo.si

Ljubljana - Medtem ko bodo nekatere nogometne reprezentance - tudi slovenska, ki jo čaka obračun s Katarjem - današnji termin izkoristile za igranje prijateljskih tekem, so bile druge aktivne že včeraj. Tako je Brazilija le stežka izvlekla celo kožo v obračunu s Čilom (1:0), ki ga je dobila po zaslugi gola Roberta Firmina v 72. minuti. Ta je 12 minut po tem, ko je stopil na igrišče kot zamenjava za Luiza Adriana, po natančni podaji Danila švignil mimo tekmečeve obrambe, spravil na tla še čuvaja mreže in kapetana Claudia Brava ter neovirano potisnil žogo v prazno mrežo. Dvoboj je bil sicer zaspan, brez pravih priložnosti in z le tremi streli v okvir vrat, zanimivo pa je, da so Brazilci terensko pobudo prepustili Čilencem, ki so bili kar 62-odstotno pri žogi.

Uspešni pa so bili tudi gostitelji eura prihodnje leto Francozi, ki so v evropskem dvoboju z 2:0 odpravili Dance, pot do uspeha pa so si tlakovali že do glavnega odmora, ko sta v polno zadela Alexandre Lacazette in Olivier Giroud. Dvoboj je bil izenačen, so pa bili gostitelji nekoliko bolj napadalno usmerjeni, čemur pritrjujejo tudi statistični kazalci (streli na gol 5:2, priložnosti za gol 16:10, koti 11:5).