Celjski nogometaši zmagali v Ljubljani, uspešni tudi Domžalčani

Nogometaši Brava so v uvodni tekmi 31. kola 1. SNL proti Celjanom izgubili z 1:2.
Fotografija: Nogometaši Celja so v gosteh premagali igralce Brava. FOTO: Jože Suhadolnik
Nogometaši Celja so v gosteh premagali igralce Brava. FOTO: Jože Suhadolnik

Ljubljana – Nogometaši Celja so v uvodni tekmi 31. kola 1. SNL z 2:1 (0:1) v gosteh premagali igralce Brava. Ljubljančani so tekmo začeli bolje in prvi polčas dobili z 1:0, v drugem pa tekmecem dovolili, da so zasukali izid in zmagali.

Že v šesti minuti je Bravo v vodstvo popeljal Aljoša Matko, ki je zadel z bele točke. V drugem delu so Celjani nadomestili zaostanek. V 65. minuti je na 1:1 izenačil Mitja Lotrič, sedemnajst minut pozneje pa je v polno zadel še Dario Vizinger in postavil končni izid.

Celjski nogometaši so se tako s tekmo več vodilni Olimpiji, ki bo v nedeljo gostovala pri Triglavu v Kranju, približali na vsega točko zaostanka.

V današnji večerni tekmi so Domžalčani prav tako z 2:1 (0:0) premagali igralce moštva CB24 Tabor. Za domačo zasedbo sta gola dosegla Arnel Jakupović (65.) in Senijad Ibričić (90.), za goste pa Ndzengue Fahd (87.).