Gremiu južnoameriški pokal (VIDEO)

Nogometaši brazilskega Gremia so, po enajstmetrovkah, zmagovalci južnoameriške različice evropske lige.

22. februar 2018 13.55
SOCCER-RECOPA SUDAMERICANA/
J. M.
J. M.

Porto Alegre - V noči na četrtek se je v Braziliji na štadionu Gremia v Porto Alegreju končal južnoameriški nogometni pokal. Domače moštvo je po enajstmetrovkah ugnalo argentinski Independiente iz Buenos Airesa, ki je tudi branil naslov v tem tekmovanju. Gre za južnoameriško različico evropske lige. V rednem delu tekme in v podaljšku golov ni bilo, izenačeno pa je bilo tudi na prvi tekmi v Argentini, ko je bilo 1:1. V tem tekmovanju pravila golov na gostovanjih ne upoštevajo, kar pomeni, da so morali na drugi tekmi odigrati tudi podaljšek in celo streljati enajstmetrovke.

Od 43. minute z igralcem manj

Independiente je bil številčno oslabljen od konca prvega polčasa, saj je Fernando Amorebieta dobil rdeč karton v 43. minuti. Odločitev je padla prav v zadnji seriji strelov z bele točke, saj so bili uspešni vsi prvi štirje strelci na obeh straneh. Luan je v peti seriji nato Gremio popeljal v vodstvo, Martin Benitez pa je na drugi strani zapravil najstrožjo kazen. Gremio se tako po tem, ko je lani osvojil pokal libertadores (južnoameriško različico lige prvakov), letos veseli naslova v še drugem najprestižnejšem tekmovanju v Južni Ameriki.