Inter in Milan uspešna pred obračunom v ligi prvakov

V 34. kolu italijanske nogometne lige zmagi kluboma iz lombardijske prestolnice.
Fotografija: Interjev Federico Dimarco je prvi načel mrežo nogometnih sinov volkulje. FOTO: Vincenzo Pinto/AFP

Mestna tekmeca Inter in Milan, ki se bosta v sredo pomerila na prvi polfinalni tekmi lige prvakov, sta v 34. kolu italijanskega nogometnega prvenstva zabeležila zmagi proti zahtevnima tekmecema. Inter je v gosteh premagal Romo z 2:0, Milan pa je bil doma od Lazia prav tako boljši z 2:0.

Rdeče-črni so že v prvem polčasu postavili temelje za zmago, potem ko sta zadela Ismael Bennacer (17.) in Theo Hernandez (29.).

Inter, za katerega Samir Handanović ni branil, pa je v Rimu povedel v 33. minuti, ko je zadel Federico Dimarco. Zmago črno-modrih pa je v čvrstem obračunu tekmecev v lovu na mesta, ki prinašajo ligo prvakov v prihodnji sezoni, potrdil Romelu Lukaku v 74. minuti.