Juventus z zmago nad Romo pobegnil na sedem točk

Nogometaši Juventusa so na derbiju 17. kola italijanskega prvenstva premagali Romo z 1:0.

17. december 2016 22.44
Italy Soccer Serie A
M. Ž.
M. Ž.

Torino - Nogometaši Juventusa so na derbiju 17. kola italijanskega prvenstva na svojem štadionu z 1:0 premagali Romo.

Torinčani so se s štirinajsto zmago sezone utrdili na prvem mestu in imajo sedem točk prednosti pred Romo, na tretjem mestu je Milan z devetimi točkami manj.

Juventus je prvo resno akcijo izpeljal v deseti minuti, ko je Mario Mandžukić z desne strani podal v kazenski prostor, podajo je neovirano pričakal Gonzalo Higuain, a sprožil preveč po sredini vrat, tako da je žogo ukrotil čuvaj mreže Wojciech Szczesny.

Le štiri minute kasneje so domačini povedli. Znova je bil v središču poznornosti Higuain, ki je odvzel žogo Danieleju De Rossiju, se prebil do roba kazenskega prostora in natančno zadel s pomočjo leve vratnice.

To je bil tudi edini gol v prvem polčasu. Razmerje strelov je bilo 3:3.

Pri rimskem klubu so ob polčasu opravili menjavo in namesto Gersona na igrišče poslali Mohameda Salaha. V 51. minuti so menjali tudi pri Juventusu, Miralem Pjanić zaradi poškodbe ni mogel nadaljevati, zamenjal ga je Juan Cuadrado.

Domačini so bili v 70. minuti blizu podvojitvi vodstva. Črno-beli so izpeljali hiter protinapad, v katerem je Higuain žogo poslal v kazenski prostor, Mandžukić jo je hitro podal Stefanu Sturaru, ki je ciljal v levi spodnji kot, vratar Szczesny pa se je izkazal z odlično obrambo.

Juventusovim navijačem je v 79. minuti zastal dih, ko so gostje izvedli prosti strel z desne strani in žogo poslali na oddaljeno vratnico, tam pa je bil Kostas Manolas le za nekej centimetrov prekratek.

Roma je v zaključku vse moči usmerila v napad, vendar pa so bili zaključki akcij premalo natančni, tako da se je tekma končala z zmago Juventusa z 1:0.

Italijansko prvenstvo, 17. kolo

Juventus - Roma 1:0 (1:0)

Higuain 14.

Juventus: Buffon, Alex Sandro, Chiellini, Rugani, Lichtsteiner (68./Barzagli), Khedira, Marchisio, Sturaro, Pjanić (52./Cuadrado), Mandžukić, Higuain (81./Dybala).

Roma: Szczesny, Rudiger, Manolas (85./Peres), Fazio, Emerson, De Rossi (72./ El Shaarawy), Strootman, Gerson (46./Salah), Nainggolan, Perotti, Džeko.

-----------------------------------

Empoli - Cagliari 2:0 (1:0)

Mchedlidze 8., 72.

Milan - Atalanta 0:0

(Kurtić je za Atalanto igral do 64. minute)

Sassuolo - Inter 0:1 (0:0)

Candreva 47.

(Handanović je za Inter branil vso tekmo)

Chievo - Sampdoria 2:1 (2:0)

Meggiorini 9., Pellissier 42./11-m; Schick 94.

(Birsa je za Chievo igral do 83. minute, Cesar je bil na klopi)

Genoa - Palermo 3:4 (1:1)

Simeone 4., 57., Ninković 65.; Quaison 42., Goldaniga 69, Rispoli 88., Trajkovski 90.

(Anđelković je za Palermo igral vso tekmo)

Lazio - Fiorentina 3:1 (2:0)

Keita 23., Biglia 45+4, Radu 90.; Zarate 65.

(Iličić je za Fiorentino igral do 59. minute in v 48. minuti zastreljal enajstmetrovko)