Liga prvakov: Juve po 3:0 na pragu polfinala, Allegri: »Ni še konec, poglejte PSG«

Paolo Dybala je junak velike zmage Juventusa nad Barcelono v ligi prvakov. Po 3:0 je Barcelona spet na robu prepada.

11. april 2017 20.36
SOCCER-CHAMPIONS-JUV-FCB/TRAINING
N. Gr.
N. Gr.

Torino - Juventus je na prvi četrtfinalni tekmi na Juventus Areni premagal Barcelono s kar 3:0 in je z eno nogo že v polfinalu. Varovanci Luisa Enriqueja so bili predvsem v prvem polčasu povsem razglašeni, kar je dvakrat kaznoval mladi Argentinec Paolo Dybala. V drugem polčasu je končni rezultat (3:0) postavil Giorgio Chiellini po strelu z glavo.

Barcelona je do konca tekme jalovo napadala, bledi Lionel Messi in nerazpoloženi Luis Suarez pa nista našla poti do mreže znova izjemnega Gianluigija Buffona. Glede na razplet srečanja osmine finala med PSG in Barcelono upi Kataloncev še živijo, a proti trdni obrambi Stare dame tudi na štadionu Camp Nou prav veliko priložnosti ne bo.

»Čestitam ekipi za izjemno igro, danes je vseh 11 nogometašev na terenu igralo drug za drugega. Na koncu smo obdržali mrežo nedotaknjeno, kar bi lahko bilo ključno v nadaljevanju. A ne smemo še slaviti, trdo bomo mogli delati tudi na povratnem srečanju. Samo poglejte PSG, tudi oni niso verjeli, da še lahko izpadejo,« je po tekmi svoje varovance opozoril trener Massimiliano Allegri

Barcelonin kapetan Andres Iniesta je bil razočaran, a se še ne predaja. »Dvoboj bomo obrnili v svojo korist, če bomo v Barceloni igrali tako, kot znamo in kot smo nekajkrat letos že pokazali. Ne počutimo se tako slabo kot po Parizu, a smo si zagotovo naložili veliko dela pred nadaljevanjem,« je po tekmi povedal Iniesta, ki je zapravil zelo lepo priložnost v prvem polčasu za znižanje izida.

»Kot bi imel nočno moro. V zadnjem času nimamo sreče, zato lahko le upam, da bo od danes dalje bolje. V prvem polčasu smo igrali odločno, a smo ponovili napake iz Pariza in Juventusu praktično podarili dva zadetka. Drugi polčas je bil mnogo boljši, tudi položaj je malo boljši kot po Parizu, a priznam, da sem odgovoren za takšne tekme. Ostajam optimist, če bomo igrali tako, kot znamo, lahko tudi Juventusu zabijemo štiri gole,« je krivdo delno prevzel trener Kataloncev Luis Enrique, ki se po sezoni poslavlja od klopi Barcelone.

Ponos Katalonije ima veliko dela tudi v državnem prvenstvu, kjer so s porazom proti Malagi zapravili priložnost, da skočijo na vrh. Odločal bo el classico, a proti Realu Barcelona ne bo mogla računati na Neymarja, ki je proti Malagi izgubil živce in dobil tri tekme prepovedi. V naslednjih dveh tednih bo jasno, ali bo šlo za porazno sezono Barce ali pa jim bo še enkrat uspel pravi mali nogometni čudež..

POTEK TEKME

Prvi polčas tekme med Juventusom in Barcelono se odvija povsem po željah domačih navijačev. Motivirani Torinčani so že v prvih minutah zaigrali agresivno, Argentinec Paolo Dybala pa je premoč kronal z zasluženim zadetkom za domače. Barcelona je delovala raztreseno, kljub terenski premoči si niso priigrali stoodstotnih priložnosti.

Ko je Paolo Dybala s strelom z levico s 15 metrov še drugič premagal Marca Andreja Ter Stegna, je začelo dišati po reprizi prve tekme osmine finala med Barcelono in PSG. Katalonci so kasneje vendarle vzpostavili ravnotežje, a je trdna Juventusova obramba zdržala bolj kot ne jalove nalete Messija in soigralcev.

V zaključku bi Juventus po strelu Gonzala Higuaina lahko prišel celo do vodstva s 3:0, a se je Ter Stegen izkazal in žogo odbil, Dybala pa je bil nekoliko prekratek. V drugem delu bo ekipa Luisa Enriqueja pod pritiskom, da doseže vsaj en zadetek in si priigra boljše izhodišče pred povratno tekmo.

Barcelona kljub zaostanku dveh zadetkov na začetku drugega dela ni brezglavo napadla, vzpostavili so premoč na sredini igrišča, nato pa jalovo napadali po bokih. Neymar je bil nekajkrat nevaren po levi strani, a sta bila Giorgio Chiellini in Leonardo Bonucci vselej na mestu.

Chiellini je po predložku iz kota z glavo še povišal vodstvo Stare dame, ki je delovala kot dobro naoljen stroj. Ob koncu tekme so žogo povsem prepustili Barceloni in postavili obrambni zid 20 metrov pred golom Buffona, ki je brez večjih težav zdržal nalete Kataloncev. Še najbližje je bil po lepi podaji Lionela Messija Luis Suarez, a je s strelom z desne strani meril nekaj centimetrov mimo leve vratnice izkušenega italijanskega vratarja, ki je trikrat izjemno posredoval.

Tekmo v Dortmundu so zaradi eksplozij v bližini avtobusa domače ekipe odpovedali. Podrobnosti o napadu lahko preberete tukaj

Juventus - Barcelona 3:0 (2:0)