Liverpoolovi trije goli za tretjo zmago

Na Anfieldu so branilci naslova angleških prvakov na 0:1 odgovorili odločno in s 3:1 ugnali Arsenal. Bologna boljša od Parme.
Fotografija: Sadio Mane je izenačil za Liverpool. FOTO: Jason Cairnduff/Reuters
Sadio Mane je izenačil za Liverpool. FOTO: Jason Cairnduff/Reuters

Angleški prvak Liverpool nadaljuje serijo zmag v novi sezoni premier league. Po Chelseaju je padel še drugi londonski tekmec Arsenal. Na Anfieldu je bilo 3:1.

Andrew Robertson je rdeče popeljal v vodstvo. FOTO: Jason Cairnduff/Reuters

Bolje je začel Arsenal, ki je prišel v vodstvo po zadetku Alexandra Lacazetta (25.), ampak rdeči so v nekaj minutah uprizorili zasuk. V 28. minuti je zadel Sadio Mane, šest minut kasneje pa Andy Robertson.

V končnici tekme je zadel še novinec pri rdečih Diogo Jota, ki je osem minut prej zamenjal Maneja in v ligi debitiral na sanjski način.

Aston Villa je s 3:0 zmagala v gosteh pri povratniku Fulhamu.

Liverpool je vpisal tretjo zaporedno zmago in se na vrhu izenačil z mestnim tekmecem Evertonom in Leicesterjem. Slednji je včeraj s 5:2 šokiral Manchester City na Etihadu.

Alexandre Lacazette je prvi zatresel mrežo na Anfieldu. FOTO: Laurence Griffiths/AFP

Novinec Diogo Jota je zapečatil usodo Arsenala. FOTO: Laurence Griffiths/Reuters

Zmaga Bologne

V Italiji je bila na sporedu ena tekma, Bologna je gostila Parmo in zmagala s 4:1 (2:0). Jasmin Kurtić zaradi kazni ni igral za Parmo.

Na lestvici serie A imajo po šest točk Napoli, Milan in Verona. Prvak Juventus je sinoči pri Romi iztržil zgolj točko.