
Postanite naročnik | že od 14,99 €

»Kolikor vem, je bila omenjena tekma dogovorjena na ravni med predsednikoma obeh klubov. Za to informacijo sem plačal 5000 evrov,« je ob tem dejal Marijo C. Po njegovih besedah naj bi bile podkupnine za posameznike na določenih tekmah med 5000 in 8000 evrov, dobički pa so se merili v desettisočih evrov.
»Skupno smo za podkupovanje igralcev na eni tekmi v Antwerpnu lansko leto odšteli 21.500 evrov, dobiček je bil približno 80.000 evrov,« je med drugim na današnjem zaslišanju dejal 35-letni Marijo C. Poleg podkupnin igralcem so denar prejemali tudi sodniki, funkcionarji, delegati ...
»Nedotaknjena ni ostala niti švicarska liga, le dražja je bila. Na tekmi med drugoligašema Gossauom in Vaduzom igralci najprej niso hoteli manipulirati, a je šlo le zato, da so hoteli več denarja. Podkupili smo igralce na obeh straneh, v višini 30.000 evrov, dobiček pa je bil približno 100.000 evrov,« je še povedal po besedah državnega tožilca Andreasa Bachmanna eden glavnih akterjev stavniške mafije Marijo C.
Proces se bo nadaljeval 20. decembra. V preiskavo je vključenih prek 30 domnevno dogovorjenih evropskih tekem, ki bi naj »akterjem« prinesle dobičke na stavnicah v višini preko 1,6 milijona evrov.
Komentarji