Messi odločil derbi

Argentina je v Rijadu premagala Brazilijo z 1:0.
Fotografija: Lionel Messi se je veselil zmage v južnoameriškem derbiju. FOTO: Reuters
Lionel Messi se je veselil zmage v južnoameriškem derbiju. FOTO: Reuters

Argentinska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Rijadu v Savdski Arabiji premagala večne tekmece Brazilce z 1:0 (1:0). Junak tekme je bil Lionel Messi, ki je zadel v 13. minuti.

V 10. minuti je na drugi strani Gabriel Jesus zapravil najstrožjo kazen. V 13. minuti jo je imel na voljo tudi Messi, a mu jo je Liverpoolov vratar Alisson Becker ubranil, kapetan gavčev pa je prvi pritekel do odbite žogo in jo spravil v gol.

Messi je za argentinsko reprezentanco nastopil prvič po trimesečni kazni, ko je neprimerno govoril o sodniški odločitvi na tekmi južnoameriškega prvenstva. Brazilci so na drugi strani igrali brez poškodovanega prvega zvezdnika Neymarja.