Mura šele po izvajanju enajstmetrovk strla Domžale

Polfinalisti pokala NZS Mura, Nafta, Radomlje in Aluminij.
Fotografija: V polfinalu pokala NZS lahko pride do spopada Mure in Nafte podobno kot marca 2018 v 2. SNL. FOTO: Tadej Regent

Nogometaši Mure so zadnji polfinalisti pokala Slovenije, v katerem so se pridružili Nafti, Radomljam in Aluminiju. Na povratni tekmi četrtfinala so po streljanju enajstmetrovk z 8:6 premagali Domžale, potem ko se je redni del končal z izidom 3:2, istim kot je bil na prvi tekmi v korist Domžalčanov. Sobočani so na izenačeni tekmi, po kateri bi se že v rednem delu lahko veselili eni ali drugi, prvi prišli do gola, v 24. minuti je s prostega strela zadel Andrija Bubnjar. Domžalčani pa so do konca prvega dela naredili preobrat, v 33. in 40. minuti je za dva gola od daleč poskrbel Arnel Jakupović.

V 58. minuti je bil dvoboj Jakupović – Bubnjar izenačen, saj je slednji izkoristil podajo Amadeja Maroše in izid poravnal. V zadnjih trenutkih pa so gostitelji izsilili podaljšek, potem ko se je v kazenskem prostoru v gneči najbolje znašel mladi rezervist Kai Cipot, sicer sin nekdanjega reprezentanta Fabijana Cipota. Junak rednega dela je zapravil tudi najlepšo priložnost v podaljšku, v katerem so bili gostitelji nevarnejši. Toda gola ni bilo, tako da so polfinalista odločile enajstmetrovke.

Prvo enajstmetrovko zgrešil izkušeni Ibričić

Pri strelih z bele točke so bili domači uspešni v vseh poskusih, pri gostih pa je že prvo zgrešil najizkušenejši igralec Senijad Ibričić. Njegov strel je vratar Dejan Šafarić ubranil. Pred Muro so si napredovanje v polfinale danes zagotovili tudi njihovi sosedi iz Lendave, ki so še drugič premagali Rudar. V Lendavi je bilo 2:1, v Velenju so zmagali z 2:0 (1:0).

Nogometaši Rudarja (v belem) so izločili vodilno slovensko ekipo Olimpijo, drugoligaša Nafte pač ne. FOTO: Jože Suhadolnik

Krize Rudarja – v prvenstvu po 15 krogih še nima zmage – zaenkrat ni zaustavil tudi četrti trener v sezoni Andrej Panadić, ki je v torek zamenjal Nikolo Jaroša. Njegovi varovanci, ki so v osmini finala presenetljivo izločili Olimpijo, so sicer ves čas tekme napadali, a njihovi poskusi so bili jalovi. V napadu so se vse preveč zapletali, redkih priložnosti pa niso znali izkoristiti. Dosegli so sicer dva gola, a oba je sodnik zaradi nedovoljenega položaja razveljavil. Še najbližje regularnemu zadetku so bili v 15. minuti, ko je Aljaž Krefl zadel prečko. Nafto je v 27. minuti v vodstvo popeljal Mihael Rebernik, ki se je po predložku z desne strani dobro znašel v kazenskem prostoru, po njegovem strelu se je žoga od vratnice odbila za golovo črto. V sodnikovem podaljšku drugega polčasa je po protinapadu zmago potrdil Madžar Roland Paku.