Nešportno: trener stopil na igrišče in spotaknil tekmečevega igralca (VIDEO)

Nevsakdanji dogodek se je zgodil v mehiškem derbiju med Chivasom in Americo (1:0), zanj je poskrbel Ricardo La Volpe.

20. februar 2017 19.34
ap GERMANY SOCCER CONFEDERATIONS CUP

Ciudad de Mexico - Argentinski nogometni trener Ricardo La Volpe ne velja brez razloga za razvpitega, svojo kontroverznost je še enkrat več dokazal včeraj v velikem derbiju mehiškega prvoligaškega tekmovanja med njegovo Americo, ki sicer spomladanskega dela sezone ni začela najbolje, in Chivasom, ki se je pred 44.193 gledalci veselil zmage z 1:0, odločilni zadetek je - mimogrede - v 30. minuti z bele točke prispeval zvezni igralec Angel Zaldivar Caviedes. America je v 52. minuti ostala brez paragvajskega branilca Miguela Samudia, ki je pordečel in moral predčasno pod prho.

Sramotni dogodek, ki je dvignil oblak prahu tudi v mednarodni nogometni javnosti, pa se je zgodil v 75. minuti, ko je v napad z desnega krila stekel Chivasov napadalec Jesus Sanchez, a ga je brez najmanjše potrebe zaustavil kar nasprotnikov trener La Volpe, ki je mirno zakorakal na igrišče in ga spotaknil. Za svoje nečastno dejanje, ki ga je skušal upravičiti s tem, da naj bi se žoga pred tem že odkotalila z igrišča, si je kajpak prislužil rdeč karton, kar pa bržkone ne bo edina kazen, ki ga bo doletela. Še to: Chivas se je v medsebojnem dvoboju z Americo veselil prve zmage po šestletni suši.