Olimpija najbolje unovčila razplet derbija v Ljudskem vrtu

Zadnji konec tedna pred reprezentančnim premorom sprememba na vrhu lestvice 1. SNL.
Fotografija: Jucie Lupeta je bil dvakratni strelec za Olimpijo na gostovanju v Kranju. FOTO: Leon Vidic

Trinajsto kolo državnega prvenstva v nogometu je zavihtelo na vrh Olimpijo, ki je zmagala v Kranju. Dan prej sta se namreč Maribor in Mura v Ljudskem vrtu razšla brez golov (0:0). Neodločen rezultat v derbiju severovzhodne Slovenije je unovčila Olimpija, ki je dobila zanimivo gostovanje v Kranju (2:3). Gorenjci so vodili že z dvema goloma prednosti, toda v drugem polčasu so izpadli naivno, ko so v obdobju dobre minute prejeli dva gola, obakrat je bil strelec Lupeta. Izpostaviti velja Luko Menala, ki je prispeval dve asistenci. Ljubljančani so se s tremi točkami zavihteli na vrh lestvice, na njem bodo ostali najmanj slaba dva tedna, ko se bo vrnila na sceno 1. SNL. Njena zastopnika v slovenski reprezentanci bosta Nejc Vidmar in Luka Zahović.

Ante Šimundža med tekmo z Mariborom. FOTO: Tadej Regent

Tekma v Kranju je ponudila ogromno dogajanja, od zadetkov, preobratov do izključitev, na koncu pa so se treh točk veselili Ljubljančani, ki so se povzpeli tudi na vrh lestvice, kjer imajo dve točki prednosti pred Mariborom. Triglav, ki je nudil dober odpor in vodil vse do 69. minute, pa je po skupno že devetem porazu ostal na predzadnjem mestu.

Darko Milanič in Sašša Gajser sta v derbiju z Muro iztržila točko. FOTO: Tadej Regent

Nogometaši velenjskega Rudarja tudi po 13. tekmi državnega prvenstva ostajajo brez zmage. Tokrat so na domačem igrišču morali priznati premoč Aluminiju, ki je zmagal povsem zasluženo, saj je prikazal veliko več kot domači. Ti so po avtogolu Renata Pantalona sicer vodili po prvem delu, toda reči so na svoje mesto sedle v drugem, ko so Kidričani z goloma rezervistov Tilna Pečnika in Mihaela Klepača napravili preobrat. S tem so prekinili niz dveh tekem brez zmage, na lestvici spet prehiteli Muro in se po točkah izenačili z drugouvrščenim Mariborom.

13. kolo 1. SNL v številkah

Nogometaši Maribora in Mure so bili zadovoljni kljub razpletu brez golov. FOTO: Delo