Perez mojstrsko zatresel Oblakovo mrežo

Madridskemu Atleticu na gostovanju v Baskiji zgolj remi.
Fotografija: Madridski Atletico, drugouvrščeni v španskem prvenstvu, se iz Baskije, kjer je gostoval pri Alavesu, domov vrača z remijem. FOTO: Reuters

Nogometaši Alavesa so v španskem prvenstvu doma v Vitorii-Gasteiz iztržili remi proti gostom iz prestolnice, madridskemu Atleticu. Potem ko se je prvi polčas končal brez golov, je v 70. minuti goste v vodstvo popeljal Alvaro Morata.

Sedem minut pred koncem tekme pa se je zatresla mreža slovenskega zvezdnika Jana Oblaka s kapetanskim trakom, z izjemnim golom v zgornji levi kot ga je premagal Lucas Perez in izenačil na končnih 1:1. Oblakovi – obranil je dva strela – imajo na lestvici enak izkupiček (20 točk) kot vodilna Granada s tekmo manj.