Presenečenje v Portu, Crvena zvezda naprej po strelih z bele točke

Slovenski nogometaši Vid Belec, Roman Bezjak in Petar Stojanović se bodo potegovali za ligo prvakov.
Fotografija: Nogometaši romunskega prvaka Cluja so se v Glasgowu veselili napredovanja, potem ko so bili še v 72. minuti v zaostanku z 2:3, a so na koncu zmagali s 4:3. FOTO: Reuters

Zagrebški Dinamo v Budimpešti ni dopustil niti malo možnosti Ferencvarosu, Crvena zvezda se je v Københavnu z igralcem manj izvlekla po enajstmetrovkah, kijevski Dinamo je izpadel z belgijskim Bruggejem, Apoel je po domačem porazu zmagal v gosteh. Največje presenečenje povratnih tekem 3. kola kvalifikacij za ligo prvakov pa je pripravil ruski Krasnodar, ki je izločil dvakratnega evropskega prvaka Porto. Po domačem porazu z 0:1 je na Portugalskem zmagal s 3:2, potem ko je že v prvem polčasu zabil tri gole. Ajax sta proti grškemu PAOK rešili dve enajstmetrovki, Cluj pa je v Galsgowu po zaostajal z 2:3, a zmagal s 4:3 in napredoval v 4. kolo.

Richmond Boakye je zabil gol za Crveno zvezo v Københavnu. FOTO: Reuters

Drugi izidi

Qarabah : Apoel 0:2 (De Vincenti, Matić), naprej Apoel s 3:2

(Vid Belec je branil, Roman Bezjak, oba Apoel, igral do 82. minute in podal za 2:0).

Ferencvaros : Dinamo Zagreb 0:4 (Ademi, Petković, Olmo, Gojak), Dinamo s 5:1

(Miha Blažič je za Ferencvaros igral vso tekmo, Petar Stojanović pa za Dinamo)

Dinamo Kijev : Brugge 3:3 (Bujalskij, Šepelev, Mechele avt.; Deli, Vromer, Openda), Brugge s 4:3

(Benjamin Verbič igral do 68. minute)

København : Crvena zvezda 6:7 (1:1, 1:1, 1:1, N'Doye; Boakye) po 11-m

Ajax : PAOK 3:2 (Tadić 2, Tagliafico; Biseswar 2), Ajax s 5:4

Olympiacos : Istanbul Basaksehir 2:0 (Semedo, valbuena), Olympiacos s 3:0

LASK : Basel 3:1 (Ranftl, Goiginger, Raguz; Ademi), Lask s 5:2

Celtic : Cluj 3:4 (Forres, Edouard, Christie; Deac, Omrani 2, Tucudean), Cluj s 5:4

Porto : Krasnodar 2:3 (Ze luis, Diaz; Vilhena, Sulejmanov 2), Krasnodar s 3:3