PSG že na Old Traffordu v četrtfinale

V prvih tekmah osmine finala lige prvakov je francoski prvak zmagal z 2:0, Roma pa je premagala Porto z 2:1.

12. februar 2019 23.36
12. februar 2019 23.58
Trener Prižanov Nemec Thomas Tuchel se je zahvalil svojemu čudežnemu dečku Kylianu Mbappeju za gol in za zmago, hkrati pa je dal tudi lekcijo kolegu Oleju Gunnarju Solskjærju. FOTO: AFP
Ljubljana - Samo še čudež lahko prepreči uvrstitev Paris St. Germaina v četrtfinale lige prvakov. V prvi veliki bitki osmine finala je francoski prvak na Old Traffordu pošteno prizemljil visoko leteči Manchester United, ki je po odhodu Joseja Mourinha pod vodstvom Ole Gunnarja Solskjærja zmagal kar deset tekem od enajstih. Toda tokrat je bil PSG boljši in konkretnejši, z goloma Presnela Kimpembeja (53) in Kylilan Mbappeja (60) je zmagal z 2:0. Še nihče v osmini finala ni nadoknadil zaostanka dveh golov po porazu na domačem igrišču.

image
Italijanski sodnik Daniele Orsato ni imel usmiljenja, francoski zvezdnik in svetovni prvak Paul Pogba bo zaradi izključitve povratno tekmo gledal le med gledalci. FOTO: AFP

Eden od junakov sijajnega večera Parižanov, ki so blesteli tudi brez svojih dveh najboljših strelcev Neymarja in Edinsona Cavanija, je bil z dvema podajama Angel Di Maria. Možnosti za Unitedov veliki zasuk v povratni tekmi je močno zmanjšal še Paul Pogba. Francoz si je v 89. minuti prislužil drugi rumeni karton in izključitev. Manchester je na vrata Gianluigija Buffona sprožil en sam strel. V Parizu ne bo igral.

»Ko so zabili prvi gol, so dobili zalet. Na tej ravni že nekaj časa nismo igrali tekem in se bomo morali še učiti,« je ob svojem prvem porazu povedal 45-letni Norvežan z Unitedove klopi.

Totti ima naslednika

Na rimskem Olimpicu se veselijo in obžalujejo hkrati. Zmaga z 2:1 proti Porto le ni slaba, a lahko bi bila prepričljivejša. Toda ne le navijači Rome, marveč italijanski so se lahko prepričali, da pri Romi bržčas brusijo novega rimskega nogometnega kralja Nicola Zaniola. Komaj 19-letni zvezni igralec je zabila oba gola (70, 77) in le Portov Španec Adrian Lopez (79) je bil krivec, da v Rimu že niso okronali novega nogometnega kralja Rima in naslednika  Francesca Tottija.

image
Nicolo Zaniolo še ni novi nogometni kralj Rima, a Francesco Totti že pripravlja krono za svojega naslednika. FOTO: AFP

»Če bi mi pred tekmo dejali, da se bo tekma razpletla z zmago z 2:1, bi takoj sprejel izid. Zdaj vem, da ta ni najboljši. Velika razlika je med 2:0 in 2:1. Možnosti so 51:49 za nas,« je bil po malem razočaran kapetan Rome Daniele De Rossi.

Povratni tekmi bosta 6. marca.

Fenerbahče boljši od Zenita

Prvo tekmo šestnajstine finala so igrali v evropski ligi. Turški Fenerbahče je z 1:0 premagal ruskega tekmeca Zenit z 1:0. Strelec je bil Alžirec Islam Slimani v 21. minuti. Slovak Robert Mak je v 44. minuti zapravil enajstmetrovko za izenačenje.