Rijeka vodila, a pokleknila (VIDEO)

Kekova četa se z vročega gostovanja pri Olympiakosu vrača s porazom z 1:2. Grki v drugo zadeli v sodnikovem dodatku.

17. avgust 2017 01.20

Pirej - Podoben scenarij kot mariborskim nogometašem se je v prvem dvoboju zadnjega kola kvalifikacij za ligo prvakov zgodil tudi igralcem Rijeke, ki so na vročem gostovanju pri grškem velikanu Olympiakosu vodili, nato pa so tekmeci premaknili v prestavo višje in zrežirali preobrat. Pirejski kolektiv se je veselil zmage z 2:1, vendar pa so varovanci nekdanjega slovenskega selektorja Matjaža Keka, ki so morali na kolena tretjič zapored, obdržali možnosti za napredovanje. Povratni obračun bo prihodnji torek na Rujevici.

Čeravno so imeli Grki že v prvem polčasu terensko premoč in žogo 61-odstotno v svoji posesti, so morali na glavni odmor z zaostankom, za katerega je z mojstrsko solo akcijo in natančnim strelom tik ob levi vratnici poskrbel Brazilec Araujo dos Santos Heber. Olympiakos je na izenačujoči zadetek čakal do 66. minute, ko je vrhunsko podajo Konstantinosa Fortounisa učinkovito nadgradil 28-letni belgijski zvezni igralec Vadis Odjidja-Ofoe. Ko so bili gledalci že prepričani, da se bosta moštvi razšli brez zmagovalca, so tribune eksplodirale. Fortounis je obetavno poskusil s prostega strela z velike razdalje, odbitek je našel Omarja Elabdellaouija, ki je žogo poslal pred vrata, tam pa jo je po nespretnosti Rijekine obrambe v mrežo z glavo preusmeril Jacques-Alaixys Romao.

Olympiakos - Rijeka

IZIDI KVALIFIKACIJ

Liga prvakov

Hapoel Be'er Sheva : Maribor 2:1 (2:1)

Celtic : Astana 5:0 (2:0 - Postnikov 32./avt., Sinclair 42., 60., Forrest 79., Šitov 88./avt)

Olympiakos : Rijeka 2:1 (0:1 - Odjidja-Ofoe 66., Romao 90+3.; Heber 42.)
(Matic Črnic igral za Rijeko od 78. minute)

Napoli : Nica 2:0 (1:0 - Mertens 13., Jorginho 70./11-m)

Istanbul Basaksehir : Sevilla 1:2 (0:1 - Elia 64.; Escudero 16., Ben Yedder 84.)