Pod Vezuvom se je prvak Liverpool opekel

Strelca prvih golov v ligi prvakov v tej sezoni sta bila Iranec in Nigerijec. Samir Handanović in Inter sta pred domačimi navijači iztržila le 1:1.
Fotografija: Napoli je na štadionu Svetega Pavla premagal evropskega prvaka Liverpool, piko na i za 2:0 je postavil novinec Fernando Llorente. FOTO: Reuters

S tekmama v Milanu in Lyonu se je začela 65. sezona najmočnejšega klubskega nogometnega tekmovanja na svetu, pokala prvakov oziroma lige prvakov. Prvi slovenski nastop v sezoni je pripadel kapetanu Interja Samirju Handanoviću. Na San Siru v Lombardiji je gostoval češki prvak praška Slavia, ki je bil vse do druge minute v sodnikovem dodatku na pragu velike zmage.
Novi trener Interja Antonio Conte (levo) in prvi vratar Interja Samir Handanović upata na uspešnejšo sezono v ligi prvakov, kot je bila minula. Štart ni bil uspešen. FOTO: AFP

Uvodno senzacijo, potem ko je za češkega prvaka zabil Nigerijec Peter Olayinka, je preprečil Nicola Barella. V Milanu je sodnik tekmo podaljšal kar za devet minut. V Lyonu so tudi prvi gol dosegli gostje iz St. Peterburga. Prvi strelec v tej sezoni lige prvakov je dosegel Iranec Sardar Azmoun. Nizozemec Memphis Depay je izenačil z bele točke.
Po golu Nigerijca Petra Olayinka (v sredini) so si nogometaši češkega prvaka dali duška na San Siru. FOTO: Reuters

Messijevih prvih pol ure

Branilec naslova Liverpool, ki tudi v tej sezoni velja za enega od favoritov, je lov za svojim sedmim naslovom najboljšega na stari celini začel s porazom v Neaplju. Italijanski podprvak je oba gola dosegel v zadnjih minutah, prvega z bele točke v 82. minuti, drugega pa poletna okrepitev z Otoka (prišel je iz Tottenhama) Španec Fernando Llorente v drugi minuti sodnikovega dodatka.
Lionel Messi je v Dortmundu vstopil v igro v drugem polčasu in igral prvič v tej sezoni. FOTO: Reuters

Drugi veliki derbi prvega tekmovalnega dne je v Dortmundu, kjer prvič v sezoni – od 59. minute – igral Lionel Messi. Na štadionu Stamford Bridge v Londonu je Chelsea izgubil proti Valencii. Naturalizirani Španec Brazilec Rodrigo je bil edini strelec za goste, pri domačih pa je Ross Barkley v 88. minuti z 11- zatresel le prečko.

Trojček norveškega najstnika

Najvišjo zmago s teniških 6:2 je dosegel avstrijski prvak Salzburg. Kar tri gole je belgijskemu prvaku Genku nasul norveški orjak, 194 cm visoki najstnik, 19-letni Erling Braut Håland.

Zenitov napadalec Iranec Sardar Azmoun (desno) je v 41. minuti zabil prvi gol v tej sezoni lige prvakov. FOTO: AFP