Srbi z igralcem več in po zapravljeni enajstmetrovki le do točke (VIDEO)

Romuni so ves drugi polčas igrali številčno oslabljeni, a so mrežo vendarle ohranili nedotaknjeno.
Fotografija: Dušan Tadić se je lahko le prijel za glavo. FOTO: Vadim Ghirda/AP
Dušan Tadić se je lahko le prijel za glavo. FOTO: Vadim Ghirda/AP

Bukarešta – V četrtem kolu skupine 4 tretjega kakovostnega razreda nogometne lige narodov sta si na nacionalnem štadionu v Budimpešti nasproti stali vodilni in do danes še neporaženi zasedbi Romunije in Srbije. Tudi tokrat nobena od njiju ni šla na kolena, dvoboj se je namreč končal brez zmagovalca in brez zadetkov (0:0). Srbi, ki so bili dvetretjinsko pri žogi in si priigrali precej več priložnosti, a bili nenatančni, ostajajo na čelu razpredelnice z osmimi točkami, Romuni imajo v žepu dve manj.

Rdeč karton za Tamasa

Srbi bi lahko tehtnico na svojo stran nagnili v zadnjih izdihljajih prvega polčasa. V kazenskem prostoru gostov je namreč Gabriel Tamas z brco s športnim čevljem v obraz pokosil Mijata Gačinovića, nizozemski delivec pravice Kevin Blom pa ni pomišljal niti za hip in je domačemu grobijanu pokazal rdeč karton in neposredno pot v slačilnico, obenem je Srbiji namenil najstrožjo kazen. Odgovornost je prevzel Dušan Tadić, ki pa je bil premalo natančen in je sprožil nad prečko. Romuni so se tedaj dobro izvlekli, a nato ves drugi polčas igrali številčno oslabljeni, vseeno so se naposled veselili točke.