Bayern ubranil dvojno krono

Juventus v mestnem derbiju zanesljivo premagal Torino in ušel Laziu, ki je prepričljivo izgubil z Milanom, za sedem točk.
Fotografija: Bayern je v Nemčiji zanesljivo osvojil še pokalno lovoriko in sezono dopolnil s trinajsto dvojno krono. FOTO: Alexander Hassenstein/AFP

Nogometno obarvana sobota bo prvič po koncu epidemije koronavirusa in nadaljevanju ligaških sezon minila brez bundeslige, ki je že končala prvenstvo. Toda zadnje dejanje bojev za lovoriko v Nemčiji je bilo drevi: v današnjem pokalnem finalu na olimpijskem stadionu v Berlinu je šampion Bayern brez težav premagal Bayer iz Leverkusna s 4:2 (David Alaba, Serge Gnabry, Robert Lewandowski 2; Sven Bender, Kai Havertz), ubranil lanskoletno dvojno krono in potrdil velikio premoč v Nemčiji.

Angleško prvenstvo je najbolj razburljivo v boju za četrto meto, v Italiji se je Juventus po spodrsljaju Lazia še bolj približal »scudettu«, v Španiji, potem ko je Atletico gladko opravil z Mallorco, pa ni bilo pomembnejših tekem za vrh lestvice.

Šestnajsta v nizu brez poraza

Popoldanska glavna vloga je pripadla angleški ligi, v kateri se je po visoki zmagi s 5:2 prvič letos zavihtel v območje lige prvakov Manchester United. Do Chelseajeve večerne tekme je zasedel 4. mesto in je že bil v »champions league«, toda londonska zasedba modrih je brez težav premagala Watford in si povrnila četrto mesto. Lažje je zadihal tudi tretji Leicester, ki v drugem polčasu strl odpor tekmeca Crystal Palace za zanesljivo zmago s 3:0. Strelec dveh golov Jamie Vardy je dosegel stoti gol v premierlegaue.

Manchester United se je prvič v tej sezoni zavihtel na mesto, ki vodi v ligo prvakov. S prepričljivo zmago proti Bournemouthu je bil do večerne Chelseajeve tekme na 4. mestu. Junak zmage je bil 18-letni strelec dveh golov Mason Greenwood. FOTO: Dave Thomp

Wolverhampton, še en kandidat za uvrstitev v ligo prvakov, je gostil Arsenal in po osmih zaporednih tekmah brez poraza izgubil z 0:2 ter zapravil priložnost, da bi po točkah ujel Manchester United.

Rdeči vragi so po četrt ure zaostajali, nato pa v razmaku od 29. minute do 45. zabili tri gole. Bournemouth je je še zmogel znižati zaostanek v 49. minuti, deset minut pozneje je že zaostajal za tri gole. Tretjič zapored Unitedov igralec meseca Portugalec Bruno Fernandes je postavil piko na i šestnajste Unitedove tekme v nizu brez poraza v vseh tekmovanjih. Zadnji, ki ga je premagal, je bil Brighton 22. januarja. Toda prvi mož dvoboja je bil z dvema goloma komaj 18-letni Mason Greenwood

V 35. poskusu je Cristiano Ronaldo dosegel gol s prostega strela za Juventus. FOTO: Massimo Pinca/Reuters

Dvojec Dybala, Ronaldo zadel četrtič zapored, Buffon rekorder

Gianluigi Buffon je bil v mestnem derbiju proti Torinu prvi slavljenec. S 648. tekmo v serie A je prehitel dosedanjega sorekorderja Paula Maldinija. Ko se spodobi, so se mu njegovi črno-beli kolegi oddolžili s pomembno zmago, po kateri je Juventus ušel Laziu. Ta je bil brez prvega strelca prvenstva Cira Immobileja povsem nemočen proti Milan, ki je uprizoril eno od najboljših predstav v tej sezoni in se približal uvrstitvi v evropsko ligo. Paulo Dybala in Cristiano Ronaldo sta zadela na četrti zaporedni tekmi, pri čemer je Portugalec končal strelski post s prostih strelov. Zadel je v 35. poskusu za 25. gol v sezoni. S prostega strela, ki ga je tehnično izvedel nekoliko drugače kot običajno, sicer na klubski ravni ni zadel že od decembra leta 2017. V tem obdobju je Lionel Messi dosegel kar 16 golov s prostega strela.

Anglija, 33. kolo

Španija, 34. kolo

V torinskem mestnem derbiju je Paulo Dybala zadel prvi, na odmor pa je šel Juventus s prednostjo z 2:1. FOTO: Marco Bertorello/AFP

V boju za scudetto sta danes zelo pomembna obračuna. Juventus v mestnem gosti Torino, Lazio, ta ima štiri točke manj od stare dame, pa Milan.