Stara dama se prebuja, dobila še mestni derbi

Juventus je zmago proti evropskemu prvaku Chelseaju oplemenitil s tremi točkami proti Torinu. Edini strelec Locatelli. Interju tri točke.
Fotografija: Juventus je dosegel novo zmago. FOTO: Marco Bertorello/AFP
Juventus je dosegel novo zmago. FOTO: Marco Bertorello/AFP

Nogometaši Juventusa so v sedmem krogu italijanskega prvenstva v mestnem obračunu premagali Torino z 1:0 in se po bledem uvodu v sezono počasi prebijajo proti vrhu lestvice.

Salernitana slovenskega vratarja Vida Belca, ki je branil celo tekmo, je dosegla prvo zmago, potem ko je na kolena položila Genoo z 1:0.

Derby della Mole v Torinu se je končal z zmago stare dame. V prvem polčasu so bili izbranci gostujočega trenerja Massimiliana Allegrija v podrejenem položaju, v drugi polovici tekme pa so zaigrali veliko bolje. Odločilni in zmagoviti gol je po natančnem in močnem strelu z roba kazenskega prostora dosegel Manuel Locatelli v 86. minuti.

Salernitana je na današnji prvi tekmi premagala Genoo z 1:0, mož odločitve za prvo zmago v tej sezoni pa je bil Milan Đurić v 66. minuti.