Stojanović in Blažič v Zagrebu z neodločenim izidom

Tekma 3. kola kvalifikacij za ligo prvakov v Zagrebu brez zmagovalca.
Fotografija: Benjamin Verbič (desno) s kijevskim Dinamom ni bil uspešen na gostovanju pri Bruggu. FOTO: AFP

V današnjih prvih tekmah 3. kola kvalifikacij za nogometno ligo prvakov je bilo pod posebnim drobnogledom dogajanje v Zagrebu. Uefin delegat je bil namreč nekdanji predsednik Nogometne zveze Slovenije Rudi Zavrl, pomerila pa sta se slovenska reprezentanta Petar Stojanović in Miha Blažič, ki sta bila na igrišču vseh 90 minut in se razšla z neodločenim izidom. Končni zmagovalec soočenja se bo v zadnjem kolu kvalifikacij pomeril z Mariborom, če bi Štajerci preskočili Rosenborg.

Dejavni so bili še drugi slovenski nogometaši, a se nihče ni veselil uspeha.

Izidi – Dinamo Zagreb : Ferencvaros 1:1 (strelca: Olmo 7; Siger 59), Apoel : Karabah 1:2 (Vid Belec je branil vso tekmo pri Apoelu, Roman Bezjak ni dobil priložnosti), Brugge : Dinamo Kijev 1:0 (Benjamin Verbič je igral od prve do 64. minute za Ukrajince), PAOK : Ajax 2:2, Crvena zvezda : København 1:1.