Gorica, Aluminij in Krško v četrtfinalu pokala

Gorica je v derbiju z 2:0 premagala Brda in se kot peta uvrstila v četrtfinale nogometnega pokala.
Fotografija: Gorica se veseli napredovanja v pokau. FOTO: Uroš Hočevar
Gorica se veseli napredovanja v pokau. FOTO: Uroš Hočevar

Po Muri, Mariboru, Kopru in Domžalah so si na današnji prvi četrtfinalni tekmi pokala Slovenije mesto med osmerico zagotovili še nogometaši Gorice, ki so z 2:0 (1:0) v gosteh premagali Brda.

Za Gorico sta zadela Bede Osuji v 15. minuti in Andrija Filipović v drugi minuti sodniškega dodatka ob koncu tekme. Od 56. minute dalje so izbranci Mirana Srebrniča igrali z igralcem manj, saj je po dveh rumenih kartonih iz igre moral Rok Grudina.

Aluminij je na Prevaljah, kjer se je zbralo 400 gledalcev, brez posebnih težav odpravil nižjeligaša Korotan, potem ko mu je tri gole zabil v drugem polčasu. V 54. minuti je bil uspešen Rok Kidrič, minuto zatem Ivan Kontek, v 67. pa je zadel še Nikola Leko.
V Celju pa so se od tekmovanja poslovili domači nogometaši. Krčani so jim zabili tri zadetke.

Prvega že po prvem strelu Krčanov proti golu, v osmi minuti ga je sprožil Luka Vekić. Pet minut pozneje se je med strelce vpisal Dalibor Volaš. Na 3:0 so Krčani povedli v 56. minuti, ko je sprožil Marco Da Silva z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila od celjske obrambe in preletela vratarja Matjaža Rozmana.

Zadnji četrtfinalist bo znan v četrtek po obračunu med Olimpijo in Triglavom.