V Beršebi po slovenskih željah brez zmagovalca
Izrael in Severna Makedonija sta se v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo v nogometu razšla z 1:1.
Odpri galerijo
Prva tekma septembrskega kvalifikacijskega paketa za EP prihodnje leto v slovenski skupini G se je izšla tudi po slovenskih željah. Izrael in Severna Makedonija sta se razšla brez zmagovalca z 1:1 (0:0).
Gostitelji so bili veliko boljši, v prvem polčasu jim je glavni sodnik Šved Andreas Ekberg bržkone neupravičeno razveljavil gol (ker naj bi žogo z roko pomagal umiriti strelec Munas Dabbur), v drugem so bili že z osmim kvalifikacijskim golom Erana Zahavija v 55. minuti le še korak od zmage, v sodnikovem dodatku pa so bili skoraj tudi ob točko.
Za Severno Makedonijo je izenačujoči gol v 64. minuti po podaji s prostega strela in z glavo dosegel kapetan zagrebškega Dinama Arijan Ademi.
Izrael bo v ponedeljek gostoval v Stožicah, Makedonci pa bodo gostovali v Latviji.
Najvišjo zmago v današnjih tekmah je dosegla Danska v Gibraltarju, derbi v Dublinu je več sreče prinesel gostiteljem, Ircem, ki so vodstvo Švicarjev izničili v 85. minuti. Španci so v Romuniji zadnjih četrt ure igrali z desetimi igralci po izključitvi Diega Llorenteja, a tesno zmagali, Italija pa je bila uspešna v Armeniji.
Izidi in pari
Gibraltar : Danska 0:6 (Skov, Eriksen in Gytkjær po 2, Delaney), Irska : Švica 1:1 (McGoldrick; Schaer), Farski otoki : Švedska 0:4 (Isak 2, Lindeloef, Quaison), Norveška : Malta 2:0 (Berge, King), Romunija : Španija 1:2 (Andone; Ramos, Alcacer), Izrael : S. Makedonija 1:1 (Zahavi; Ademi), Armenija : Italija 1:3 (Karapetian, Belotti 2, Pellegrini), BiH : Liechtenstein 5:0 (Gojak 2, Malin avt., Džeko, Visca), Finska : Grčija 1:0 (Pukki).
Petek: Estonija – Belorusija, Nemčija – Nizozemska, Slovaška – Hrvaška, Wales – Azerbajdžan, Slovenija – Poljska, Avstrija – Latvija, Ciper – Kazahstan, San Marino – Belgija, Škotska – Rusija.
Sobota: Kosovo – Češka, Anglija – Bolgarija, Litva – Ukrajina, Srbija – Portugalska, Islandija – Moldavija, Francija – Albanija, Turčija – Andora.
Nedelja: Gruzija – Danska, Švica – Gibraltar, Romunija – Malta, Švedska – Norveška, Španija – Ferski otoki, Armenija – BiH, Finska – Italija, Grčija – Liechtenstein.
Ponedeljek: Azerbajdžan – Hrvaška, S. Irska – Nemčija, Latvija – S. Makedonija, Madžarska – Slovaška, Škotska – Belgija, Slovenija – Izrael, San Marino – Ciper, Estonija – Nizozemska, Rusija – Kazahstan.
Torek: Albanija – Islandija, Anglija – Kosovo, Francija – Andora, Moldavija – Turčija, Litva – Portugalska, Luksemburg – Srbija, Črna gora – Češka.
Vrstni redi;
skupina A: Anglija in Češka po 6, Kosovo 5, Bolgarija in Črna gora po 2.
skupina B: Ukrajina 10, Luksemburg in Srbija po 4, Portugalska 2, Litva 1.
skupina C: S. Irska 12, Nemčija 9, Nizozemska 3, Belorusija in Estonija po 0.
skupina D: Irska 11, Danska 8, Švica 5, Gruzija 3, Gibraltar 0.
skupina E: Madžarska 9, Slovaška in Hrvaška po 6, Wales 3, Azerbajdžan 0.
skupina F: Španija 15, Švedska 10, Norveška 8, Romunija 7, Malta 3, Ferski otoki 0.
skupina G: Poljska 12, Izrael 8, Avstrija 6, Slovenija in S. Makedonija po 5, Latvija 0.
skupina H: Francija, Turčija in Islandija po 9, Albanija 6, Moldavija 3, Andora 0.
skupina I: Belgija 12, Rusija 9, Kazahstan in Škotska po 6, Ciper 3, San Marino 0.
skupina J: Italija 15, Finska 12, BiH 7, Armenija 6, Grčija 4, Liechtenstein 0.
Gostitelji so bili veliko boljši, v prvem polčasu jim je glavni sodnik Šved Andreas Ekberg bržkone neupravičeno razveljavil gol (ker naj bi žogo z roko pomagal umiriti strelec Munas Dabbur), v drugem so bili že z osmim kvalifikacijskim golom Erana Zahavija v 55. minuti le še korak od zmage, v sodnikovem dodatku pa so bili skoraj tudi ob točko.
Za Severno Makedonijo je izenačujoči gol v 64. minuti po podaji s prostega strela in z glavo dosegel kapetan zagrebškega Dinama Arijan Ademi.
Izrael bo v ponedeljek gostoval v Stožicah, Makedonci pa bodo gostovali v Latviji.
Najvišjo zmago v današnjih tekmah je dosegla Danska v Gibraltarju, derbi v Dublinu je več sreče prinesel gostiteljem, Ircem, ki so vodstvo Švicarjev izničili v 85. minuti. Španci so v Romuniji zadnjih četrt ure igrali z desetimi igralci po izključitvi Diega Llorenteja, a tesno zmagali, Italija pa je bila uspešna v Armeniji.
Izidi in pari
Gibraltar : Danska 0:6 (Skov, Eriksen in Gytkjær po 2, Delaney), Irska : Švica 1:1 (McGoldrick; Schaer), Farski otoki : Švedska 0:4 (Isak 2, Lindeloef, Quaison), Norveška : Malta 2:0 (Berge, King), Romunija : Španija 1:2 (Andone; Ramos, Alcacer), Izrael : S. Makedonija 1:1 (Zahavi; Ademi), Armenija : Italija 1:3 (Karapetian, Belotti 2, Pellegrini), BiH : Liechtenstein 5:0 (Gojak 2, Malin avt., Džeko, Visca), Finska : Grčija 1:0 (Pukki).
Petek: Estonija – Belorusija, Nemčija – Nizozemska, Slovaška – Hrvaška, Wales – Azerbajdžan, Slovenija – Poljska, Avstrija – Latvija, Ciper – Kazahstan, San Marino – Belgija, Škotska – Rusija.
Sobota: Kosovo – Češka, Anglija – Bolgarija, Litva – Ukrajina, Srbija – Portugalska, Islandija – Moldavija, Francija – Albanija, Turčija – Andora.
Nedelja: Gruzija – Danska, Švica – Gibraltar, Romunija – Malta, Švedska – Norveška, Španija – Ferski otoki, Armenija – BiH, Finska – Italija, Grčija – Liechtenstein.
Ponedeljek: Azerbajdžan – Hrvaška, S. Irska – Nemčija, Latvija – S. Makedonija, Madžarska – Slovaška, Škotska – Belgija, Slovenija – Izrael, San Marino – Ciper, Estonija – Nizozemska, Rusija – Kazahstan.
Torek: Albanija – Islandija, Anglija – Kosovo, Francija – Andora, Moldavija – Turčija, Litva – Portugalska, Luksemburg – Srbija, Črna gora – Češka.
Vrstni redi;
skupina A: Anglija in Češka po 6, Kosovo 5, Bolgarija in Črna gora po 2.
skupina B: Ukrajina 10, Luksemburg in Srbija po 4, Portugalska 2, Litva 1.
skupina C: S. Irska 12, Nemčija 9, Nizozemska 3, Belorusija in Estonija po 0.
skupina D: Irska 11, Danska 8, Švica 5, Gruzija 3, Gibraltar 0.
skupina E: Madžarska 9, Slovaška in Hrvaška po 6, Wales 3, Azerbajdžan 0.
skupina F: Španija 15, Švedska 10, Norveška 8, Romunija 7, Malta 3, Ferski otoki 0.
skupina G: Poljska 12, Izrael 8, Avstrija 6, Slovenija in S. Makedonija po 5, Latvija 0.
skupina H: Francija, Turčija in Islandija po 9, Albanija 6, Moldavija 3, Andora 0.
skupina I: Belgija 12, Rusija 9, Kazahstan in Škotska po 6, Ciper 3, San Marino 0.
skupina J: Italija 15, Finska 12, BiH 7, Armenija 6, Grčija 4, Liechtenstein 0.