V četrtem poskusu prva zmaga vijoličnih

Pred slovenskim nogometnim podprvakom je padel graški Sturm (1:2), nekdanji delodajalec Darka Milaniča.

30. junij 2016 09.01
tre*NOGOMET

Gralla - Po porazu in dveh neodločenih izidih v prvih treh pripravljalnih tekmah so državni podprvaki, nogometaši Maribora, v četrtem poskusu vendarle vpisali prvo zmago, padel je nekdanji klub zdajšnjega trenerja »vijoličnih« Darka Milaniča, graški Sturm. Moštvo iz Ljudskega vrta, v katerem sicer ni bilo peterice igralcev (dlje časa odsotna Rodrigo Defendi in Matej Palčič, novinec Blaž Vrhovec ter Gregor Bajde in Valon Ahmedi), je bilo boljše z 2:1 (1:1), celo tekmo sta odigrala zgolj Jasmin Handanović in Marko Šuler.

Že v 14. minuti bi se lahko Sturmova mreža zatresla, a je mlademu, komaj 18-letnemu branilcu Sandiju Ogrincu krstni zadetek v članskem moštvu preprečila vratnica. Šest minut pozneje je bil uspešnejši Sintayehu Sallalich, ki je po podaji Marcosa Tavaresa krenil v prodor in z mojstrsko odmerjenim strelom z dvajsetih metrov matiral nemočnega Christiana Gratzeija. Še pred odhodom na odmor so Avstrijci izenačili, z roba kazenskega prostora je sprožil Srb Uroš Matić, žoga je po dotiku Šulerja spremenila smer in se znašla za Handanovićevim hrbtom. Zmagovalca je v 77. minuti odločil Damjan Bohar, ki je izkoristil lep predložek komaj 17-letnega Luke Štora, ukanil domače branilce in zadel za končni uspeh Maribora.