V Trnavi učna ura svetovnih podprvakov

V drugih tekmah kvalifikacij za evropsko prvenstvo v nogometu prihodnje leto je Nizozemska v Hamburgu primazala zaušnico Nemčiji.
Fotografija: Ko je bilo treba, je Hrvaška uprizorila vrhunsko predstavo in v gosteh na Slovaškem dosegla najvišjo zmago v teh kvalifikacijah. Eden od junakov je bil Dinamov napadalec Bruno Petković. FOTO: Reuters

Hrvaška in Nemčija sta bili v včerajšnjih kvalifikacijskih tekmah veliki reprezentanci. Naša južna soseda je zasijala v polnem sijaju na Slovaškem v Trnavi in gostiteljem prizadejala enega od najhujših porazov. Luka Modrić in drugi so zmagali kar s 4:0.

»To je bila ena od naših najboljših tekem, toda ne bi želel, da poletimo. Imeli smo premoč, avtoriteto, agresivnost in odgovornost. Vse to smo pogrešali v prvem porazu v Budimpešti. Ni bilo možnosti, da bi ta dvoboj izgubili,« je po učni uri povedal selektor Hrvaške Zlatko Dalić. Hrvaška je prvi gol zabila v 45. minuti, strelec je bil napadalec moskovskega CSKA Nikola Vlašić. V drugem polčasu so bili Slovaki povsem potolčeni, zadeli so še Ivan Perišić, Bruno Petković in Dejan Lovren.

Frenkie De Jong (levo) bil strelec izenačujočega gola, po katerem so Nizozemci v Hamburgu izpeljali strelski šov za veliko zmago. FOTO: AFP

Nizozemci blesteli v drugem polčasu

Malokdo je verjel v čudež po prvih 45 minutah evropske klasike, derbija med Nemčijo in Nizozemsko. Toda zgodilo se je veliki zasuk v režiji gostov. Po zaostanku z 0:1, ko je Serge Gnabry že v 9. minuti zadel za »Elf«, so oranžni v 66. minuti že bili v prednosti po golih Frenkieja de Jonga in avtogolu Jonathana Taha. Toni Kroos je še izenačil, potem pa sta v 79. minuti in 91. Doyell Malen in Georginio Wijnaldum Nemcem prizadejala prvi kvalifikacijski poraz.