Ljubljana – Le še en izziv loči šesterico klubov, ki si bo naslednji teden zagotovila nastop v ligi prvakov 2018/19. Med nogometaši, ki se borijo za vstop med elito, sta tudi slovenska legionarja
Petar Stojanović in
Benjamin Verbič, ki sta po »prvem polčasu« različno zadovoljna. Zagrebški
Dinamo je namreč bližje ligi prvakov kot kijevski Dinamo.

Jan Oblak si je zagotovil nastop v ligi prvakov v majici Atletica.
»Ogrozili smo približno trideset milijonov evrov letnih prihodkov,« so po prvih tekmah zadnjega sita za ligo prvakov priznali vodilni možje kijevskega Dinama. Ukrajinski klub, nekoč pogosto najboljši
na celotnem območju Sovjetske zveze, je izgubil v Amsterdamu z 1:3, kar predstavlja velik, četudi ulovljiv zaostanek. Verbič je preživel na igrišču slovite Amsterdam Arene vso tekmo, po porazu pa je ocenil položaj svojega kluba v boju za ligo prvakov.
»Smolo smo imeli že na začetku, kar je botrovalo slabemu prvemu polčasu. V nadaljevanju smo igrali bolje, toda nismo mogli zabiti še enega gola. Premoremo dobro in mlado ekipo, toda na Nizozemskem smo storili preveč napak,« je potarnal Verbič, a ohranil optimistično držo.
»Kako izničiti zaostanek? Navijači naj nas podprejo in ustvarijo pravo vzdušje, saj je v nogometu možno vse. Od prve minute moramo agresivno pritisniti na igralce Ajaxa, igrati čvrsto in jim zapreti čim več prostora. In, seveda, zabiti moramo čim več golov,« se zaveda Verbič, v prvem delu sezone med najvidnejšimi akterji Dinama. Po prvi tekmi zadnjega sita za ligo prvakov je resda bližje evropski ligi, kamor meri tudi
Olimpija, kot ligi prvakov, v kateri čakajo v prvem bobnu državni prvaki
Bayern, Barcelona, Juventus, PSG, ManCity, Lokomotiv Moskva ter zmagovalca Uefinih pokalov
Real in
Atletico.
Ključni gol zabil nekdanji igralec Celja
Verbiča čaka velik izziv, Ajax po dolgih letih premore igralski kader z odlično individualno kakovostjo, v njem igrajo reprezentanti Argentine, Srbije, Nizozemske, Danske, Kameruna, Maroka, kakršni so
Tadić, Tagliafico, Ziyech, De Jong, Schöne, Blind …
Bolj vesel kot Verbič (24) je po prvi tekmi svojega kluba dve leti mlajši Stojanović, ki je uspešno zapustil Švico v majici zagrebškega Dinama. Hrvaški prvak je bil navidez manj ambiciozen kot Young Boys iz Berna, toda Zagrebčani so dosegli svoje – izid 1:1 jim omogoča sproščeno pripravo na še en zahteven izpit za vrnitev v ligo prvakov. Edini gol za Dinamo je zabil znanec s slovenskih igrišč
Mislav Oršić, leta 2014 posojeni igralec Rijeke v Celju, ki se je vrnil v Zagreb po štirih letih igranja v Aziji. »Purgerji« so opazno navdušeni nad »novim« Dinamom, ne nazadnje so prodali že
5000 letnih vstopnic, dvakrat več kot v enakem času v prejšnjih letih, na povratni tekmi s Švicarji si obetajo podporo približno
30.000 navijačev. Ti bodo naslednji teden tudi pod drobnogledom Uefe, potem ko je prišla iz Berna prijava neprimernega obnašanja skupine
Bad Blue Boys.
Verbič in Stojanović imata torej pred naslednjim tednom različni izhodišči za napad na ligo prvakov, v kateri bodo igrali najmanj trije slovenski legionarji. Nastop med elito so si že zagotovili vratarja Jan Oblak (Atletico) in Samir Handanović (Inter) ter 19-letni zvezni igralec iz Vuzenice Jaka Bijol (CSKA Moskva).
Kvalifikacije za ligo prvakov, torek: AEK – Videoton (2:1), Dinamo Zagreb – Young Boys (1:1), Dinamo Kijev – Ajax (1:3);
sreda: PAOK – Benfica (1:1), PSV – Bate Borisov (2:3), Salzburg – Crvena zvezda (0:0).
Komentarji