V Šporarjevem šovu se je osmešil stari znanec Karius (VIDEO)

Slovaški prvak Slovan je v 1. kolu evropske lige premagal Bešiktaš. Ludogorec, ki je na zadnji kvalifikacijski oviri premagal Maribor, je napolnil mrežo moskovskega CSKA
Fotografija: Andraž Šporar in Domagoij Vida sta v Bratislavi uprizarjala tudi slovensko-hrvaški nogometni dvoboj reprezentantov. FOTO: Reuters

Po ligi prvakov so danes začeli tekmovanje tudi v evropski ligi. Polovico tekem v šestih skupinah od dvanajstih so že odigrali, med njimi so imeli vidne vloge tudi slovenski reprezentanti. Junak reprezentančnega dvoboja z Izraelom Benjamin Verbič je s kijevskim Dinamom gostil Malmö, ki je na poti do EL izločil Domžale. Ukrajinski velikan je zmagal z 1:0, Verbičev pa je igral vso tekmo in statistiko dopolnil z rumenim kartonom. V srhljivki v Nikoziji je Apeol, pri katerem sta vso tekmo igrala vratar Vid Belec in napadalec Roman Bezjak, izgubil s 3:4 proti luksemburškemu Dudelangeu.
Benjamin Verbić se je veselil prve zmage. FOTO: Reuters

Med velikimi junaki v Bratislavi je bil Andraž Šporar, ki je v zmagi Slovana proti Bešiktašu zabil dva gola. Ljubljančanu je pri prvemu izdatno pomagal eden od največjih osmoljencev med vratarji Nemec Loris Karius, ki je bil pri izletu zunaj kazenskega prostora v 14. minuti prenizek. Šporar je žogo le še potisnil v prazna vrata.

Andraž Šporar je odlično predstavo začinil tudi z asistenco za tretji gol. FOTO: Reuters

Bolgarski prvak Ludogorec je ob polčasu zaostajal proti moskovskemu CSKA, za katerega je Jaka Bijol igral do 52. minute, potem pa je v drugem polčasu uprizoril sanjski zasuk, ki ga je končal pri petih goli. Od 46. do 52. minute je Ludogorec dosegel tri gole.