Vroči Brkić razblinil Aluminijeve upe

V prvi polfinalni tekmi pokalnega tekmovanja med lanskima finalistoma zmaga branilcev naslova v gosteh.
Fotografija: Aluminijev osmoljenec Dejan Petrović (levo) je bil »asistent« pri obeh golih Olimpijinega junaka Gorana Brkića (desno). Foto Tadej Regent

Olimpija je že v prvi polfinalni tekmi med lanskima finalistoma pokala Nogometne zveze Slovenije opravila tri četrt naloge: v Kidričevem je z 2:1 premagala Aluminij. Zmaga Ljubljančanov ni bila vprašljiva, saj so si že do odmora priigrali lepo prednost z dvema goloma Gorana Brkića. Mario Lucas Horvat je na začetku drugega polčasa znižal zaostanek gostiteljev, toda več kot ublažitve poraza se vztrajnim Kidričanom ni posrečilo izpeljati. Povratna tekma bo 23. t. m. v Stožicah.

Luka Štor je v 81. minuti vstopil v igro. V 82. minuti je po podaji Nemanje Jakšića zabil gol. Toda mladi rezervist in drugi Kidričani se niso se veselili niti za sekundo, glavni sodnik Matej Jug je po posredovanju stranskega sodnika zaradi nedovoljenega položaja razveljavil gol, ki bi pomenil izenačenje in razburljivo končnico. Gostitelji se kajpak z Jugovo odločitvijo niso strinjali, toda Štorov ofsajd, merljiv v centimetrih in le tri metre od golove črte, je obveljal.

Osmoljenec Petrović, junak Brkić

Olimpija je v prvem polčasu opravila svojo nalogo. Kidričani so si iz podrejene vloge sicer priigrali dva resnejša strela (poskusila sta Jani Matjašič in Elvir Maloku), Ljubljančani pa so bili po sila ponesrečenih posredovanjih domačega mladega reprezentanta Dejana Petrovića zelo učinkoviti.

Strelsko razpoložen je bil morda ta trenutek najbolj razigrani Ljubljančan Brkić. Prvi gol je zabil po poigravanju domačih tik pred kazenskim prostorom in izgubljeni žogi. Dvoboj iz oči v oči z vratarjem Luko Janžekovičem po podaji Asmirja Suljića je Brkić zanesljivo razrešil z diagonalnim strelom z 8 m z desne strani. Na 2:0 je povišal z roba kazenskega prostora, potem ko je Petrović predložek z glavo na kratko odbil na rob kazenskega prostora, Brkić pa je z udarcem iz prvega dotika neubranljivo zadel desni spodnji kot Janžekovićevih vrat.

Še jeseni Aluminijev napadalec, zdaj pa Olimpijin, Rok Kidrić (v sredini) bivšim soigralccem ni povzročil veliko težav. FOTO: Tadej Regent/Delo

Pevnik zaupal izkušenim

Na vidiku je sanjski finale najboljših slovenskih klubov, ki bo 31. maja v Celju. Maribor je v sredo z minimalno zmago v prednosti pred Muro. Prvi del ljubljanske misije, uvrstitev v finale in ubranitev pokalne lovorike, pa je domala tudi že izpolnjen. Resda bo treba odigrati še povratno tekmo v Stožicah, toda Olimpija, ki še zlepa ni pozabila jesenske prvenstvene »teniške« zaušnice in poraza z 2:6, po kateri se je Milan Mandarić odločil za korenite posege v moštvo, ni ničesar prepustila naključju. O tem je najbolj zgovorno govorila odločitev trenerja Roberta Pevnika, saj je dvoboj začel z najboljšo enajsterico ta trenutek. Za mlade nogomataše, ki praviloma dobijo več priložnosti v pokalnih tekmah, trenutek za nabiranje izkušenj in večje minutaže ni bil pravšen. Zato pa je v zadnjih minutah znova igral Rok Kronaveter, ki je zaradi poškodbe gležnja v tej sezoni odigral le tekmo in pol.