Zmaji za las prehiteli podaljšek

Branilci pokalne lovorike, nogometaši Olimpije, so v osmini finala mukoma, z 2:1, odpravili Triglav.
Fotografija: Matic Črnic je Olimpijo rešil pred podaljškom. FOTO: Roman Šipić/Delo
Matic Črnic je Olimpijo rešil pred podaljškom. FOTO: Roman Šipić/Delo

Ljubljana – Državni prvaki, nogometaši Olimpije, so zadnji četrtfinalisti pokala Slovenije. Branilci lovorike so se pred domačim avditorijem v Stožicah mučili s kranjskim Triglavom in ga odpravili z 2:1 (1:0). Trener Zoran Barišić je pošteno premešal začetno enajsterico, v kateri sta debi v zeleno-belem dresu dočakala Eric Boakye in Ivan Lendrić, ki je v 14. minuti tudi načel tekmečevo mrežo po odbitku vratarja Luke Čadeža. Že pred tem, v osmi minuti, je Kingsley Boateng zatresel prečko.

Razburljiv zaključek

Tudi v nadaljevanju so imeli pobudo na igrišču Ljubljančani, med drugim se je Boateng vpisal med strelce, vendar so sodniki gol razveljavili zaradi prepovedanega položaja. Kranjčani so za razburljiv zaključek poskrbeli prek Davida Tijanića, ki je sedem minut pred koncem izenačil s prostega strela. Dišalo je že po podaljšku, ki pa ga je v 89. minuti prehitel rezervist Matic Črnic. Zmaji bodo četrtfinalnega nasprotnika dobili na petkovem žrebu na Brdu pri Kranju.