Janu Oblaku nove tri točke, Valterju Birsi zmaga v sodnikovem dodatku

Danes je živahno na angleških, španskih in italijanskih nogometnih igriščih.
Fotografija: Jan Oblak je proslavil novo zmago Atletica brez prejetega gola. FOTO: Javier Soriano/AFP

Z remijem brez golov na tekmi Leicester City – Brighton & Hove Albion se je začelo 31. kolo angleške lige in tudi živahen nogometni torek. Poleg dveh tekem na Otoku so bili drevi na sporedu še štirje dvoboji 27. kola italijanskega prvenstva. Predstavila sta se tudi Cagliari z Valterjem Birso, ki je vstopil v igro v 66. minuti dvoboja s Spalom in proslavil zmago z golom Giovannija Simeoneja v 93. minuti, in Parma z Jasminom Kurtićem v začetni enajsterici. Nadaljevala se je tudi španska liga, Jan Oblak pa je vnovič ohranil nedotaknjeno mrežo in se veselil zmage na gostovanju pri Levanteju v tipičnem slogu madridskega Atletica – z 1:0 po avtogolu Bruna Gonzaleza v 15. minuti.