1. SRL: Velenjčani brez usmiljenja do Trima

Gorenje se je v 7. kolu slovenskega prvenstva poigralo s Trimom in vpisalo visoko zmago (42:22).

17. oktober 2015 23.10
hočevar rokomet

Velenje - Rokometaši Gorenja so v sedmem kolu vpisali visoko zmago proti Trimu, ki so ga odpravili s kar dvajsetimi goli razlike (42:22).

Velenjčani so v prvih desetih minutah še igrali nekoliko rezervirano in vodili za tri gole (7:4), nato pa prestavili v višjo prestavo in v dvajseti minuti vodili s 16:10, ob polčasu pa že s 23:13.

Gorenje je v nadaljevanju zadržalo visok tempo in imelo po desetih minutah kar petnajst golov naskoka (30:15), na koncu pa zmagalo s razliko dvajsetih golov.

Pri Gorenju sta bila najboljša strelca Mario Šoštarić in Niko Medved s po petimi goli, pri Trimu pa Jure Sušin s šestimi goli.

Velenjčani bodo v naslednjem kolu gostovali v Slovenj Gradcu (24. oktober), Trimo pa bo gostil Izolo (23. oktober).

Mariborčani ugnali Dobovo

Mariborski Branik je bil uspešen na gostovanju pri Dobovi (28:23) in vpisal drugo zaporedno zmago. Mariborčani so zmagovalca odločili šele v zadnjih dvajsetih minutah, ko so pri vodstvu z 19:18 dosegli štiri zaporedne gole in le strli odpor Dobove.

Pri Mariborčanih je največ golov dosegel Aleksander Špende (6), pri Dobovi pa Jaka Ferkulj (4).

Branik bo naslednjo tekmo igral v Škofji Loki, Dobova pa v Celju. Obe tekmi bosta 24. oktobra.