Madžarska vendarle vzela mero Vranješevi Sloveniji

Slovenski rokometaši so po štirih zmagah na EP doživeli prvi poraz, vendar so še v igri za polfinale.
Fotografija: Blaž Blagotinšek je bil hudo bitko z madžarskimi orjaki na črti. FOTO: Reuters
Blaž Blagotinšek je bil hudo bitko z madžarskimi orjaki na črti. FOTO: Reuters

Po štirih v vrsti je Slovenija na 14. evropskem prvenstvu vpisala prvi poraz. Boljša je bila Madžarska, ki se je veselila tesne zmage z 29:28.

»Drugi polčas smo začeli z nekaj napakami, preveč smo zgrešili. Madžari so nam dali nekaj stvari za razmislek, lahko bi zmagali, vendar nismo, ker smo storili preveč napak. Ta poraz pa nas ne sme potreti, na naslednji tekmi je že nova priložnost za zmago,« je po svojem prvem porazu na slovenski za TV Slovenija povedal selektor Ljubomir Vranješ.

»Zaslužili smo si ta poraz, nismo dovolj dobro pokrivali Madžarov v obrambi, v drugem polčasu smo prejeli 16 golov, tega si ne bi smeli dopustiti tudi proti kakšni boljši ekipi,« pa je dodal kapetan Jure Dolenec.

Ljubomir Vranješ je doživel prvi poraz na slovenski klopi. FOTO: Reuters

V skupini II vodi Norveška, ki ima po zmagi nad Švedsko 6 točk, Slovenija ima 4 točke in zdaj tudi Madžarska, po dve imata Portugalska in Islandija, brez točk je še domača Švedska. Slovence v torek čaka tekma s Portugalsko, v sredo pa z Norveško. V polfinale v Stockholmu vodita dve mesti, za olimpijske kvalifikacije bi bržčas zadoščalo tretje mesto.

Potek drugega polčasa

60. minuta: Madžari so vzeli minuto odmora.  Izključitev Bombača. Konec tekme, zmaga Madžarske z 29:28.

60. minuta: Vranješ je vzel minuto odmora. Prekršek nad Henigmanom za sedemmetrovko, Dolenec je zadel za 28:29.

59. minuta: Ligetvari je zadel za 27:29.

58. minuta: madžarski prekršek v napadu, Mačkovšek je s krila zadel za 27:28.

57. minuta: Mathe je popeljal Madžare nazaj na +3, Dolenec hitro vrača, 26:28.

56. minuta: prekršek nad Bombačem, sedemmetrovka. Dolenec je zapravil strel, vendar ujel odbito žogo in zadel za 25:27.

55. minuta: Blagotinšek strel prek vrat. Madžari so vzeli minuto odmora. Madžarski prekršek v napadu.

54. minuta: zadel je Nagy, 24:27.

53. minuta: Slovenci ne znajo zaustaviti Ligetvarija, 23:26. Janc drži korak, 24:26.

52. minuta: Dolenec je znižal zaostanek na 23:25.

Klemen Ferlin proti Madžarom ni bi ltako razpoložen kot na prejšnjih tekmah. FOTO: Reuters<br />

51. minuta: prestop Henigmana, sedma izgubljena žoga Slovenije. Ligetvari še tretjič, Madžari so ušli za tri gole, 22:25.

50. minuta: Žabić je zapravil strel s 6 metrov, nato prva obramba Kastelica.

48. minuta: v slovenskih vratih je Ferlina zamenjal Urh Kastelic. Bombačeva prva asistenca, Blagotinšek je zadel za 22:23. Drugi zaporedni gol Ligetvarija, 22:24.

47. minuta: Vranješ je vzel minuto odmora. Zarabca je na mestu organizatorja igre zamenjal Bombač, Dolenec pa je zadel za 21:22. Madžari ne popuščajo, 21:23.

46. minuta: Janc je prestregel žogo, sam stekel v protinapad, 20:21. Madžari takoj vračajo, 20:22.

45. minuta: Blagotinšek je zadel za 19:21.

44. minuta: Nagy še enkrat, Madžarska vodi za dva gola, 18:20. Ogreva se Dean Bombač. Še ena napaka Slovenije, madžarski gol v prazna vrata, 18:21.

42. minuta: Posiljen met Janca, obramba Miklerja, Nagy je Madžarsko popeljal v vodstvo, 18:19.

41. minuta: Blagotinšek je končal slovenski strelski post, 18:17. Banhidi je neustavljiv, s svojim osmim golom je izenačil na 18:18.u

40. minuta: Madžari so v polni postavi, spet Banhidi, izenačenje na 17:17.

38. minuta: slovenski napad je nekoliko zastal, morda se mu bo odprlo po izključitvi Nagya. Spet izgubljena žoga Slovenije.

37. minuta: Zapravljena napada na obeh straneh, nato je Banhidi zadel za 17:16.

36. minuta: slab strel Dolenca v Miklerja, Madžari so se zapletli v napadu, žoga za Slovenijo. Mikler brani še Zarabcu.

34. minuta: Zarabec je sprožil nov izstrelek s tal od daleč, Madžari so le s pogledi pospremili pot žoge v mrežo, 17:15.

33. minuta: še en zapravljen slovenski napad, Madžari so ujeli priključek na 16:15. Zadel je Mathe, ki je bil izključen v naslednji akciji Slovenije.

31. minuta: prekršek Blagotinška, Banhidi, je znižal zaostanek na 16:14.

Potek prvega polčasa

30. minuta: Cehte to pot ni bil uspešen v napadu, žogo imajo Madžari, vzeli so minuto odmora. Banhidi je znižal zaostanek na 15:13, nato pa je Miha Zarabec s strelom od daleč ob pisku sirene presenetil celotno madžarsko obrambo, 16:13.

29. minuta: spet je zadel Cehte, 15:11. Madžari vračajo, 15:12. Slovenski selektor Ljubomir Vranješ je vzel minuto odmora.

28. minuta: Žabić je zapravil čisti strel s šestih metrov, na drugi strani brani Ferlin.

27. minuta: po lepi kaciji Madžarov je Boka znižal zaostanek na 14:11. Še en prekršek nad Jancem, izključitev pri Madžarski, izključen je tudi slovenski igralec.

25. minuta: Janc je prestregel žogo, nov napad za Slovenijo, Cehte pa je zadel za 14:10!!!

24. minuta: napad se je zdel že izgubljen, vendar je za 12:10 zadel Nejc Cehte. Nato še protinapad, zadeva Blaž Janc, 13:10.

23. minuta: izključitev tudi na slovenski strani (Henigman), za 11:10 je zadel Banhidi.

Miha Zarabec je v prvem polčasu odlično vodil slovensko igro, v drugem pa popustil. FOTO: Reuters

21. minuta: Madžari imajo igralca manj, za 11:9 je zadel Nik Henigman.

20. minuta: trije zaporedni zapravljeni napadi Slovenije, Madžari so se kljub še eni obrambi Ferlina približali na 10:9.

17. minuta: Obramba Klemna Ferlina, Dolenec pa je zadel za 10:7.

14. minuta: izjemno razpoložen je Borut Mačkovšek, dosegel je že četrti gol iz štirih strelov, Slovenija vodi 9:7.

13. minuta: Izjemno izenačen začetek tekme, Madžarsi so si priigrali vodstvo s 3:1, nato so pobudo prevzelo Slovenci. Jure Dolenec je v 12. ekipi Slovenijo popeljal do prvega vodstva za dva gola, 8:6. Madžari so se spet približali na gol zaostanka.

Stari znanci

Slovenci in Madžari so stari znanci. Junija 2018 so vzhodni sosedje reprezentanco Veselina Vujovića izločili v kvalifikacijah za SP 2019, zato se bodo Slovenci želeli tekmecem oddolžiti. Takrat je Madžare vodil Ljubomir Vranješ, zdaj slovenski selektor.

Slovenci bodo še posebej motivirani, saj jih kar šest služi kruh na Madžarskem, Blaž Blagotinšek, Borut Mačkovšek in Gašper Marguč v Veszpremu, Dean Bombač, Nik Henigman in Mario Šoštarič v Szegedu. Pri Madžarih pogrešajo poškodovana Mateja Lekaija in Richarda Boda, ključna igralca sta vratar Roland Mikler in 120 kg težki Bence Banhidi. Vodi jih Istvan Gulyas, a glavno besedo imata legendarna Laszlo Nagy in Španec Chema Rodriguez.

»Z Madžari imamo nekaj neporavnanih računov. Upam, da se jim bomo oddolžili za boleč kvalifikacijski poraz za lansko svetovno prvenstvo. Ključ do zmage bo naša dobra obramba. Upam, da bomo dosegli čim več lahkih zadetkov in igrali čim manj na njihovo postavljeno obrambo. Na tekmi je velik vložek, naredili bomo vse za našo peto zaporedno zmago,« je povedal Blaž Janc.