Krimovke od -16 do +7

Po visokem uvodnem porazu lige prvakinj v skupini C v Györu s šestnajstimi goli razlike je Krim Mercator v drugi tekmi premagal nemški Thüringer s sedmimi goli razlike
Fotografija: Hrvatica v Krimovem dresu Dora Krsnik (desno) se je pošteno ravsala s tekmicami, ki so bile v drugem polčasu povsem nemočne pred naleti Ljubljančank.  FOTO: Tomi Lombar/Delo

Slovenske prvakinje so dosegle prvo zmago v najmočnejšem klubskem tekmovanju. Odpor nemških prvakinj iz Erfurta so zlomile šele v drugi polovici tekme. Ljubljančanke bodo v 3. kolu v soboto, 20. t. m., gostovala v hrvaški Koprivnici.

Sila klavrn začetek ni napovedoval odličenga konca. Po dobrih štirih minutah igre so Krimovke zaostale z 0:4, uvodno strelsko zadrego domačih igralk je šele v izteku pete minute prekinila Tamara Mavsar z golom s sedemmetrovke. Gol Tjaše Stanko za 9:10 je nakazal pravi ritem Ljubljančank, ki so v drugem polčasu prvič izenačile – 13:13. V 27. minuti pa je Nina Zulić svoje soigralke popeljala tudi do prvega vodstva na tekmi, 15:14. Od tedaj naprej ni bilo več neznank, Ljubljančanke so z veliko raznovrstnejšo igro in večjim naborom igralk vztrajno lomile odpor nemških prvakinj. V 49. minuti so imele prednost treh golov (20:17), štiri minute pozneje pa že neulovljivih šest za 24:18 in za miren zaključek tekme. STA