Namesto derbija dvoboj mačke z mišjo

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v ligaškem dvoboju 3. kola skupine za prvaka s 34:18 odpravili Mariborčane.

05. maj 2016 00.10
ROKOMET

Maribor - Verjetno ni nihče od 600 gledalcev dvoboja tretjega kola 1. rokometne lige NLB Leasing za prvaka v dvorani Tabor pričakoval tako neizenačenega obračuna, v katerem so gostje, branilci naslova Celjani, domala odpihnili s parketa gostitelje Mariborčane, ki so - predvsem po zaslugi katastrofalnega drugega polčasa, v katerem je razlika iz minute v minuto rasla - grdo izgubili z 18:34 (11:14). Pivovarji so se nasprotniku maščevali za edini poraz v sezoni, v tretjem kolu so bili »vijoličasti« za dva gola boljši.

V 34. minuti so gostitelji prek Nikole Špelića znižali na zgolj -2 (13:15), nato pa padli v sedemminutni strelski mrk, Celjani pa so z delnim izidom 5:0 po hitrem postopku razblinili vse dvome o zmagovalcu. Med strelce se je v zmagovalni vrsti vpisalo kar dvanajst igralcev, Blaž Janc in Žiga Mlakar sta poskusila po devetkrat, prvi je bil uspešen osemkrat, drugi pa sedemkrat. V domači zasedbi je bil še najbolj pri metu Špelić s petimi zadetki, omeniti pa velja tudi kar 20 obramb vratarja gostov Urbana Lesjaka.

»Glavni razlog za tako visok poraz je, da v drugem polčasu enostavno nismo znali dati gola. Imeli smo ogromno zgrešenih strelov, tekmec pa je s hitrimi protinapadi rešetal našo mrežo. Žal mi je za takšen rezultat, a sem prepričan, da ni realna slika razmerja moči na parketu. Za nameček so imeli Celjani med vratnicami še zelo razpoloženega Lesjaka, ki je še enkrat več dokazal, da ni zastonj v reprezentanci,« je poudaril strelec treh golov za Branik Tine Poklar.

Maribor Branik : Celje Pivovarna Laško 18:34 (11:14)

Dvorana Tabor, gledalcev 450, sodnici Crnojević in Kostecki-Radić (Hrvaška).

Maribor: Kastelic (3 obrambe), Čudič, Belošević; Cingesar, Žmavc 1, Kaleb 1 (1), Špelić 5 (1), Jamnik 2, Grošelj, Poklar 3, Sok 1, Hrastnik 3, Fidel 1, Brajović 1, Čagalj, Kočar, Bećiri; Celje: Lesjak (21 obramb), Gajić (1); Blagotinšek 1, Malus 1, Babarskas 1, Janc 8 (2), Razgor, Marguč 1 (1), Grošelj, Poteko 2, Suholežnik 1, Zarabec 4, Kodrin 5, Fižuleto, Mlakar 7, Žvižej 2; sedemmetrovke: Maribor 4 (2), Celje 3 (3); izključitve: Maribor 10, Celje 12; rdeč karton: Babarskas (35).

Gorenje : Riko Ribnica 31:23 (17:11)

Rdeča dvorana, gledalcev 600, sodnika Žitnik (Trebnje) in Smolko (G. Radgona).

Gorenje: B. Burić (12), Zaponšek (1); Mazej, Cehte 6, Medved 6 (1), S. Burić, Tajnik, Szyba 1, Skube 3, Golčar 2 (1), Šoštarič 6 (1), Kleč 1, Gas 2, Ratajec 2, Nosan 2; Ribnica: Klarič (6), Perovšek (3); Leban 5 (1), Fink 3, Grebenc 4, Kavs, Heningman 4, Skušek 2 (2), Pucelj 1, Petek, Nosan 3, Kljun 1, Benčina, Atanasov, Košmrlj; sedemmetrovke: Gorenje 3 (3), Ribnica 3 (3); izključitve: Gorenje Velenje 2, Riko Ribnica 8.

Koper 2013 : Urbanscape Loka 29:23 (13:12)

Dvorana Bonifika, gledalcev 500, sodnika Palačković in Backović (oba Lj).

Koper: Ponikvar, Kocjančič; Dolenc, Grzentič 2, Frank, Krečič 7, Matijaševič 3, Vran, Moljk, Gorela 2, Rapotec 4, Smolnik 6 (3), Sokolič 2 (1), Marić, Bratkovič 3; Loka: Panjtar, A. Vrbinc; Jesenko, Rakovec, Šibanc 2, Gartner, Bogdanič-Jenko 8 (3), Kavčič 6, Štremfelj, Dolenec 2, Cingesar 3, Bradeško, Rant, Rebič, Kete 2; sedemmetrovke: Koper 5 (4), Loka 3 (3); izključitve: Koper 2013 8, Urbanscape Loka 4.

Vrstni red: Gorenje 55, Celje 54, Maribor 39, Ribnica 34, Koper 33, Loka 30; pari 4. kola, sobota: Maribor - Gorenje, Celje - Loka, Ribnica - Koper.