Škof in Prošt v finalu pokala EHF

Finalista zaključnega turnirja pokala EHF sta Nantes Gorazda Škofa in Göppingen Primoža Prošta.

14. maj 2016 23.09
Primož Prošt in Gorazd Škof med ogrevanjem pred tekmo med Slovenijo in Švico v Velenju 30. oktobra 2013.
M. Ž.
M. Ž.

Nantes - V finalu zaključnega turnirja pokala EHF se bosta pomerila gostitelj Nantes in Göppingen. Že zdaj je znano, da bo v zmagovalni ekipi tega tekmovanja prisoten tudi Slovenec, saj za Nantes brani Gorazd Škof, za Göppingen pa Primož Prošt.

Nemški predstavnik Göppingen se je v finale uvrstil po izjemnem preobratu proti francoski ekipi Chambery Savoie (28:25). Francozi so prvi polčas dobili s petimi goli razlike (14:9), vendar pa so Nemci drugi polčas začeli z delnim izidom 8:3 in izid izenačili (17:17), dve minuti pred koncem pa so imeli že pet golov naskoka (28:23) in šokirali nasprotnike.

Na veliko veselje domačih navijačev bo v finalu tudi gostitelj Nantes, ki je premagal španski Granollers s 27:26. Tekma je bila v znamenju zelo izenačene igre. Prvi polčas se je končal z neodločenim izidom 12:12, v drugem pa je imel pobudo Nantes in po 40 minutah vodil z 29:26, Špancem pa ni uspelo pripraviti preobrata.

V nedeljo bo najprej tekma za tretje mesto (14.45), sledil pa bo še veliki finale (17.30)