Štiri v vrsto, Bombač Slovenijo popeljal do zmage proti Islandiji

Slovenski rokometaši so drugi del evropskega prvenstva začeli z novo prepričljivo zmago s 30:27.
Fotografija: Dean Bombač je Islandcem zabil kar 9 golov. FOTO: Reuters
Dean Bombač je Islandcem zabil kar 9 golov. FOTO: Reuters

Zmagovita serija rokometne reprezentance Slovenije na 14. evropskem prvenstvu v rokometu se nadaljuje. V Areni Malmö so izbranci selektorja Ljubomirja Vranješa dosegli že četrto zaporedno zmago, s 30:27 so bili boljši od Islandcev. Življenjsko partijo v reprezentančnem dresu je odigral Dean Bombač z 9 goli, izjemno se je izakazal tudi vratar Klemen Ferlin s 15 obrambami.

»Zadovojen sem s prikazanim. Islandci so po zaostanku v prvem polčasu prikazali pravi značaj, vendar smo ga nato tudi mi. Za nas je to sicer težavno obdobje, igralci so utrujeni, zmanjkuje jim goriva, zato se morajo zdaj spočiti. Bombač je bil izjemen, vendar ne samo tokrat, je izjemno pameten igralec, bil pa je tudi spočit, saj je imel tri dni tekmovalnega premora. Madžari imajo bolj kompaktna obrambo kot Islandci, ter podoben način razmišljanja in igre kot mi, bomo videli, kaj se bo zgodilo,« je za TV Slovenija povedal Vranješ, ki ga v nedeljo čaka tekma z Madžari.

V skupini II je bila sicer danes še tekma med Norveško in Madžarsko (36:29), v večernem sporedu pa je Portugalska s presenetljivo lahkoto ugnala Švedsko s 35:25 in jo potisnila na zadnje mesto na lestvici. Po prvem delu so imele Madžarska, Norveška in Slovenija po dve točki, Švedska, Portugalska in Islandija pa nič. V polfinale v Stockholmu se bosta uvrstili dve reprezentanci, Slovenija je zdaj pri štirih točkah.

Slovenski rokometaši so se veselili zaslužene zmage nad Islandijo. FOTO: Reuters

Potek drugega polčasa

60. minuta: slovenska zbranost je nekoliko popustila, zadnja dva gola so dosegli Islandci za končnih 30:27.

59. minuta: zapravljen napad Slovenije, nato pa še ena obramba Ferlina!!! Asistenca Bombača, gol Blagotinška, 30:25, zmaga je slovenska!!!

57. minuta: Dolenec zadeva iz sedemmetrovke, 29:25. Morda odločilna obramba Ferlina!!!

56. minuta: dva zaporedna gola Islandcev, 28:25.

55. minuta: Bombačeva simultanka! V samostojni akciji je zadel za 28:23.

54. minuta: Bombač je izjemen. V navidez že izgubljenem napadu je našel Žabića na črti, 27:22. Sedemmetrovka za Islandijo, zadel je Elisson, 27:23. Slovenija ima igralca manj. Vranješ je vzel minuto odmora.

53. minuta: Palmarsson drži Islandce pri življenju, 26:21. Zadel je tudi Kristjanson, 26:22.

Dean Bombač blesti proti Islandcem. FOTO: AFP

51. minuta: Palmarsson je zadel za 25:20. Prekršek za sedemmetrovko nad Mačkovškom. Zarabec je bil to pot bolj uspešen, 26:20.

50. minuta: Bombač je dosegel že osem golov, Ferlin je še vedno zanesljiv, Slovenija vodi s 25:19, in obeta se četrta zmaga na EP.

46. minuta: 12. obramba Ferlina. Prekršek nad Mačkovškom, Slovenija ima igralca več. Henigman je s krila zadel za 22:18.

44. minuta: visoko se je dvignil Henigman in zadel za 21:18.

43. minuta: že 10. obramba Ferlina, v drugi akciji pa je Smarason zadel za 20:18.

42. minuta: brani tudi Ferlin! Mojstrski gol Bombača za 20:17!!!

40. minuta: Smarason je zadel za 19:17. Gustavsson spet brani strel Dolencu.

39. minuta: Ferlin in Gustavsson sta razpoložena v vratih, Blagotinšek pa je naposled v tretjem slovenskem poskusu le zadel, 19:16.

36. minuta: še ena lepa asistenca Bombača in gol Dolenca, 18:16.

35. minuta: Mačkovšek je zapravil čisti strel, Henigman se je boril za odbito žogo, zaradi nepravilnega oviranja je bil izključen islandski vratar Gustavsson. Zarabec je zastreljal že tretjo od štirih slovenskih sedemmetrovk!! V naslednjem napadu je Bombač vendarle zadel za 17:16.

34. minuta: gol za gol, Petersson je zadel za 16:16.

33. minuta: bomba Mačkovška za 16:15.

32. minuta: Islandci so zapravili prvi napad v drugem polčasu, Slovenci tudi, Elisson je nato izenačil na 15:15.

Potek prvega polčasa

30. minuta: obramba Ferlina, Mačkovšek je nato zapravil strel za vodstvo. Uspešna slovenska obramba, Nejc Cehte je ob pisku sirene zadel za 15:14.

29. minuta: Zarabec je zadel za izenačenje na 14:14.

28. minuta: gol Blagotinška po podaji Bombača, 13:13. Gudjonsson zadeva za 13:14.

27. minuta: spet vodstvo Islandije, ki ima igralca manj, 12:13.

26. minuta: prekršek za sedemmetrovko nad Jancem, ki je prejel boleč udarec v koleno. Zarabec je vendarle zadel s sedmih metrov, 12:12.

25. minuta: izgubljena žoga Slovenije, Gudmundsson je zadel za prvo vodstvo Islandije, 11:12.

24. minuta: Gudjonsson zadeva za 11:11. Minuta odmora na zahtevo slovenskega selektorja Ljubomira Vranješa.

23. minuta: že četrti gol Bombača, 11:10. Za dve minuti je izključen Zarabec.

22. minuta: Bombač je končal slovenski strelski post, 10:9. Islandci odgovarjajo, Kristjansson je zadel za 10:10.

21. minuta: delni izid 4:0 za Islandce, ki so izenačili na 9:9.

Slovenski navijači v Malmöju. FOTO: Reuters

20. minuta: sedemmetrovka po prodoru Janca. Bombač je zapravil sedemmetrovko.

19. minuta: dva hitra gola Islandcev, 9:7. Janc ni zadel, iz nasprotnega napada še en gol Islandcev, 9:8.

17. minuta: Dolenec je s strelom s tal presenetil islandskega vratarja, 9:5.

15. minuta: Gudmondsson je zadel za 8:5, Dolenec je zastreljal sedemmetrovko po prekršku nad Blagotinškom.

14. minuta: Islandci so se vendarle nekoliko predramili. Po zapravljenih strelih Blagotinška in Bombača so se približali na 7:4. Dolenec je povišal na 8:4.

12. minuta: Slovenska obramba je še naprej neporebojna za Islandce. Janc je zadel še enkrat in zvišal prednost na 7:2

10. minuta: Izjemen začetek Slovenije, ki spet izjemno igrav obrambi. Klemen Ferlin je zbral že tri obrambe, prejel pa le dva gola. S po dvema zadetkoma Boruta Mačkovška in Deana Bombača ter s po enim Blaža Blagotinška in Blaža Janca Slovenija vodi že s 6:2. Islandci so vzeli minuto odmora.