Svetovni prvaki od kolajn odrezali evropske

V uvodnih tekmah drugega del SP v rokometu zmagale Francija, Nemčija, Danska in Švedska.
Fotografija: Dika Mem je bil ob Ludovicu Fabregasu s 6 goli najučinkovitejši pri Francozih, ki so Špance že po prvi tekmi drugega dela SP že izločili izo boja za kolajne. FOTO: AFP

Branilci naslova svetovnih prvakov Francozi so v derbiju prve skupine I premagali evropske prvake Špance in jih izločili iz boja za kolajne. Tricolori so bili od prve do zadnje minute boljši, le enkrat so tekmecem dopustili nekaj upanja, ko so izenačili na 18:18, a takoj po njem so Francozi z delnim izidom 6:1 znova ušli. Selektor Didier Dinart je prve minute na prvenstvu namenil rekonvalescentu Nikoli Karabatiću, ki je zabil en gol. V drugi tekmi skupine je bila gostiteljica Nemčija premočna za Islandijo. Danes bo Hrvaška igrala proti Braziliji.

V drugi skupini je Švedska najprej brez težav odpravila Tunizijo, v večerni tekmi pa je evropski derbi Danske in Madžarske pripadel "severnjakom". Ključno prednost so si vikingi priigrali v prvem polčasu.

Danska čvrsta obramba, v kateri sta imela glavno besedo Henrik Mollgaard Jensen (levo) in Mads Mensah Larsen je bila za Madžare in Adam Juhasz nepreboja. FOTO: AFP