Federer v Halleju izločil Goffina, Thiem odkorakal v polfinale

V četrtfinalu turnirja v Halleju je Roger Federer po dveh nizih premagal Davida Goffina, Kohlschreiber pa je predal dvoboj s Thiemom.

17. junij 2016 19.15
TENNIS-ATP-GER
M. Ž.
M. Ž.

Halle - Prvopostavljeni nosilec turnirja v Halleju, Švicar Roger Federer, je v današnjem četrtfinalu brez izgubljenega niza premagal Belgijca Davida Goffina s 6:1 in 7:6.

Švicar je za zmago potreboval 81 minut, v katerih je izkoristil 6 izmed 14 break priložnosti in svojemu belgijskemu nasprotniku na petem dvoboju zadal še peti poraz.

Roger Federer je bil v prvem nizu razred zase in je povedel s 3:0, v četrti igri je Goffin znižal na 1:3, nato pa je pobudo ponovno prevzel Federer in dobil preostale tri igre.

Drugi niz je bil povsem drugačen, saj je o zmagovalcu odločala podaljšana igra. David Goffin je niz začel bolje in z breakom v peti igri povedel s 3:2, nato pa mu je Federer že v naslednji igri odvzel servis in po sedmih igrah vodil s 4:3. Švicar je imel ob koncu niza pri vodstvu s 6:5 tudi dve zaključni žogi, ki pa ju je zapravil. Sledila je podaljšana igra, v kateri je Goffin vodil s 5:2, nato pa zapravil kar štiri žoge za zmago v nizu, Federer pa je slavil z 12:10 in napredoval.

Rogerju Federerju se bo v polfinalu zoperstavil Nemec Alexander Zverev, izid na medsebojnih dvobojih je 1:0 za Švicarja.

V polfinale se je uvrstil tudi avstrijski up Dominic Thiem, ki pa mu ni bilo treba stopiti na igrišče, saj je Nemec Philipp Kohlschreiber dvoboj predal zaradi poškodbe.

Klepačeva in Srebotnikova izpadli v Birminghamu

Slovenski igralki Katarina Srebotnik in Andreja Klepač sta v Birminghamu izgubili dvoboj drugega kola dvojic. Slovenska naveza je igrala proti ameriško-ruskemu paru Vania King/Ala Kudrjavceva in izgubila s 5:7 in 3:6.

Halle, četrtfinale ATP (1,826 milijona evrov)

Roger Federer (Švi/1) - David Goffin (Bel/5) 6:1, 7:6 (10);

Alexander Zverev (Nem) - Marcos Baghdatis (Cip) 7:6 (9), 6:3

Dominic Thiem (Avt/3) - Philipp Kohlschreiber (Nem/8) predaja;

Florian Mayer (Nem) - Andreas Seppi (Ita) 7:6 (4), 6:3.

Queens, ATP (1,802 milijona evrov)

Drugo kolo

Roberto Bautista Agut (Špa/6) - Donald Young (ZDA) 6:4, 6:2;

Četrtfinale

Marin Čilić (Hrv/5) - Steve Johnson (ZDA) 6:7 (3), 6:3, 6:4;

Andy Murray (VBr/1) - Kyle Edmund (VBr) 6:4, 3:6, 6:1;

Miloš Raonić (Kan/3) - Roberto Bautista Agut (Špa/6) 6:1, 6:4.

Birmingham, drugo kolo WTA (751.732 evrov)

Carla Suarez Navarro (Špa/6) - Andrea Petković (Nem) 4:6, 7:6 (5), 7:6 (5);

Angelique Kerber (Nem/2) - Daria Gavrilova (Avs) 5:7, 6:2, 6:2;

Yanina Wickmayer (Bel) - Johanna Konta (VBr/9) 6:3, 6:3;

Barbora Strycova (Češ) - Heather Watson (VBr) 7:5, 6:4;

CoCo Vandeweghe (ZDA) - Christina McHale (ZDA) 6:3, 7:6 (2).

Dvojice, drugo kolo

Vania King/Ala Kudrjavceva (ZDA/Rus) - Katarina Srebotnik/Andreja Klepač (Slo/4) 6:3, 6:3.

Mallorca, četrtfinale WTA (222.143 evrov)

Kirsten Flipkens (Bel) - Veronica Cepede Royg (Par) 7:5, 6:3;

Anastasija Sevastova (Lat) - Mariana Duque-Marino (Kol) 6:4, 3:6, 6:3;

Caroline Garcia (Fra/6) - Ana Ivanović (Srb/3) 7:6 (9), 5:7, 6:3.