Hercogova izločila peto nosilko

V drugem kolu teniškega turnirja WTA v Bukarešti je bila s 6:4 in 6:3 boljša od Romunke Monice Niculescu.

13. julij 2016 17.35
cropix tenis

Bukarešta - Potem ko je imela uvodoma nekaj težav z bolgarsko tekmico Sesil Karatančevo, ki jo je odpravila »šele« po treh nizih (6:1, 2:6, 6:2), je slovenska teniška igralka Polona Hercog v dvoboju drugega kola turnirja WTA z nagradnim skladom četrt milijona ameriških dolarjev v Bukarešti pokazala pravi obraz. Po hitrem postopku, po uri in 25 minutah igre, je namreč na kolena s 6:4 in 6:3 spravila petopostavljeno Romunko Monico Niculescu, ki je na svetovni jakostni lestvici uvrščena 31 mest višje (53/84).

S tem se je 25-letnica iz Kamnice pri Mariboru tekmici maščevala za predlanski poraz na tem turnirju, prejšnji medsebojni obračun lani v Shenzhenu pa je ravno tako dobila Slovenka. Ta je primazala dva asa (domačinka niti enega) in si ustvarila osem priložnosti za brejk, od katerih jih je kar šest izkoristila (v vsakem nizu po tri), medtem ko je bila Niculescujeva iz šestih poskusov uspešna štirikrat. V četrtfinalu Hercogovo čaka bodisi četrtopostavljena Nemka Laura Siegemund, 43. »lopar« sveta, bodisi japonska kvalifikantka Misa Eguči.