Hrvaška sanjsko začela finale Davisovega pokala (VIDEO)

Hrvaška teniška igralca Borna Ćorić in Marin Ćilić nista francoskima tekmecema oddala niti niza.
Fotografija: Marin Ćilić ni nekoliko poškodovanemu tekmecu oddal niti niza. FOTO: Philippe Huguen/AFP

Lille – Hrvaški moški teniški reprezentanci se je izšel sanjski prvi dan velikega finala svetovne skupine Davisovega pokala, po katerem proti gostiteljici Franciji vodi z 2:0. Prvo točko ji je z zmago s 6:2, 7:5 in 6:4 nad Jeremyjem Chardyjem priigral Borna Ćorić, drugo pa Marin Ćilić, ki je bil s 6:3, 7:5 in 6:4 boljši od Jo-Wilfrieda Tsongaja. Jutri bo na sporedu obračun dvojic, v nedeljo pa sta predvidena še dva posamična dvoboja.

Tsongajeve bolečine v hrbtu

»Neverjeten dan je za nami in 6:0 v nizih, že jutri pa imamo lepo priložnost tudi v dvojicah. Le nadaljevati moramo podobno odločno in rezultat bo prišel,« je ocenil kapetan hrvaške izbrane vrste Željko Krajan, zadovoljna pa sta bila tudi oba njegova varovanca. »Igral sem zelo agresivno in ostal miren v drugem nizu, ko me ni spravilo ob živce, da sem zapravil nekaj žogic za odvzem servisa,« je bil prepričan Ćorić, Ćilić pa je dodal: »Moja prva dva niza sta bila res na najvišji ravni, nato je imel tekmec nekaj smole zaradi težav s hrbtom, jaz pa sem moral le končati začeto.«