Kavčič v četrtfinale, Rola ne

Ljubljanski teniški igralec je na challengerju v Shenzhenu ugnal francoskega veterana, zdaj ga čaka kitajski najstnik.

02. november 2017 16.53

Shenzhen - Danes sta na turnirjih iz serije challenger nastopila dva slovenska teniška igralca - s polovičnim izkupičkom. Bolje je šlo v kitajskem Shenzhenu (nagradni sklad 75.000 ameriških dolarjev) drugemu nosilcu Blažu Kavčiču, ki je bil v osmini finala po 58 minutah neizenačene igre s 6:3 in 6:2 uspešnejši od nepostavljenega 37-letnega francoskega veterana Stephana Roberta, svojčas tudi že člana elitne svetovne stoterice. Poraženec si ni priigral niti ene priložnosti za brejk, tri od štirih pa je unovčil Ljubljančan, ki ga zdaj v četrtfinalu čaka posebni povabljenec, obetavni domači 18-letnik Yibing Wu.

Manj uspešen pa je bil na drugem koncu sveta, v ekvadorskem Guayaquilu (nagradni sklad 50.000 dolarjev), Ptujčan Blaž Rola, ki se je do zadnjega dajal z nepostavljenim domačim asom Robertom Quirozom, ki je na svetovni jakostni lestvici resda 86 mest nižje (218/304), a je bil po dveh urah in 24 minutah srditega obračuna prepričljivejši s 6:2, 6:7 (1) in 7:6 (7). Ekvadorec je v tretjem nizu že pobegnil s 3:1, Rola je izvlekel dodatek in v njem vodil s 6:4, nato pa zapravil dve zaključni žogi in tekmecu dovolil, da je razveselil domač avditorij. Kljub porazu bo Blaž v ponedeljek najverjetneje pridobil nekaj mest na svetovni razpredelnici.