Nadal in Nišikori v finalu Barcelone

Španec Rafael Nadal in Japonec Kei Nišikori se bosta srečala v nedeljskem finalu turnirja v Barceloni.

23. april 2016 19.46
M. Ž.
M. Ž.

Barcelona - V nedeljskem finalu ATP turnirja v Barceloni si bosta nasproti stala prvopostavljeni Španec Rafael Nadal in drugopostavljeni Japonec Kei Nišikori.

Prvi nosilec Nadal je po 91 minutah premagal Nemca Philippa Kohlschreiberja s 6:3 in 6:3 ter mu na trinajstem medsebojnem obračunu zadal še dvanajsti poraz.

Španec je v uvodnem nizu zapretil v šesti igri in z breakom povedel s 4:2, nato v osmi igri zapravil eno zaključno žogo, v naslednji pa na svoj servis uspešno zaokrožil niz (6:3). Nadal je v drugem nizu dvakrat odvzel servis nasprotniku, prvič v sedmi igri za vodstvo s 4:3, drugič pa v deveti, ko je dvoboj odločil v svojo korist (6:3).

Rafaelu Nadalu se bo v finalu zoperstavil Japonec Kei Nišikori, ki je prepričljivo porazil Francoza Benoita Paireja s 6:3 in 6:2. Nišikori je dvoboj dobil po 67 minutah, v katerih je izkoristil pet izmed devetih break priložnosti.

Nadal devetič ali Nišikori tretjič?

Oba finalista Barcelone sta že slavila na tem turnirju. Rafael Nadal je tu zmagal kar osemkrat (2005-09, 2011-13), medtem ko je Kei Nišikori slavil dvakrat (2014, 2015). Španec in Japonec sta doslej igrala devet medsebojnih obračunov, izid v zmagah je 8:1 za Nadala.

Barcelona, polfinale ATP (2,43 milijona evrov)

Rafael Nadal (Špa/1) - Philipp Kohlschreiber (Nem/10) 6:3, 6:3;

Kei Nišikori (Jap/2) - Benoit Paire (Fra/6) 6:3, 6:2.

Bukarešta, polfinale ATP (520.070 evrov)

Lucas Poille (Fra) - Federico Del Bonis (Arg/3) 7:6 (4,), 6:3;

Fernando Verdasco - Guillermo Garcia-Lopez (Špa/4) 6:3, 3:6, 6:2.