Polona Hercog brez glavnega žreba v Wuhanu

Slovensko teniško igralko je v zadnjem kvalifikacijskem dvoboju izločila olimpijska zmagovalka Monica Puig.
Fotografija: Polona Hercog je pokleknila pred olimpijsko zmagovalko. FOTO: Tom Dubravec/Cropix

Wuhan – Slovenska teniška igralka Polona Hercog je na turnirju WTA z nagradnim skladom 2.746.000 dolarjev v kitajskem Wuhanu izpadla že v kvalifikacijah, v katerih je bila trinajsta nosilka. Od nje je bila po natanko sto minutah igre s 6:4 in 6:4 uspešnejša olimpijska zmagovalka iz predlanskega Ria, tretjepostavljena Portoričanka Monica Puig, ki bo v četrtek dopolnila 25 let. Zmagovalka si je priigrala kar enajst priložnosti za brejk, izkoristila je štiri, poraženka pa ni izkoristila večjega števila asov (4:1). Hercogova je tako zgodaj končala še drugi turnir azijske turneje, pred tem je v Seulu v uvodnem kolu pokleknila pred Tamaro Zidanšek.

Naomi Osaka je obstala na zadnji stopnički. FOTO: Toru Hanai/Reuters

Naomi Osaka sklonjene glave

V finalu turnirja WTA z nagradnim skladom 799.000 ameriških dolarjev v Tokiu je morala zmagovalka zadnjega letošnjega turnirja velike četverice v New Yorku, tretjepostavljena 20-letna domača adutinja Naomi Osaka, premoč priznati četrti nosilki, Čehinji Karolini Pliškovi, ki je bila po 64 minutah uspešnejša s 6:4 in 6:4, potem ko je unovčila obe priložnosti za brejk, Osaka, ki je tako končala niz desetih dvobojev brez poraza, si ni priigrala niti ene. V Seulu (250.000 $) pa je turnirska številka 2, Nizozemka Kiki Bertens, po ogorčenem finalnem dvoboju, dolgem skoraj dve uri in pol, s 7:6 (2), 4:6 in 6:2 odpravila nepostavljeno Avstralko Ajlo Tomljanović, ki je v drugem kolu izločila Zidanškovo.