Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Tenis

Veroniko Erjavec do uvrstitve na zadnji grand slam sezone loči še en dvoboj

Slovenska teniška igralka je prestala tudi drugo oviro v kvalifikacijah za grand slam v New Yorku.
Veronika Erjavec je med Slovenkami najvišje na lestvici WTA, kjer zaseda 140. mesto. FOTO: Isabel Infantes/Reuters
Veronika Erjavec je med Slovenkami najvišje na lestvici WTA, kjer zaseda 140. mesto. FOTO: Isabel Infantes/Reuters
Š. R., STA
22. 8. 2025 | 07:29
22. 8. 2025 | 07:30
1:28

Slovenska teniška igralka Veronika Erjavec se je prebila v tretji krog kvalifikacij za zadnji teniški grand slam sezone v New Yorku. V dveh nizih s 6:4, 6:4 je premagala Kanadčanko Cadence Brace. Zadnjo oviro na poti do uvrstitve v glavni del odprtega prvenstva ZDA bo za Slovenko predstavljala Američanka Claire Liu.

Dvoboj s kanadsko tekmico v drugem krogu kvalifikacij je trajal uro in 52 minut. V tretjem kvalifikacijskem krogu se bo Slovenka merila z vrstnico, 25-letno Liu, ki na lestvici WTA zaseda 374. mesto. Erjavčeva, ki je trenutno 140. igralka sveta, se bo z domačinko merila danes ob 19-ih.

Preostale tri Slovenke so se poslovile v prvem krogu. Najbližje zmagi je bila Tamara Zidanšek, ki je v drugem nizu zapravila zaključno žogico, Polona Hercog je izgubila v treh nizih, Kaja Juvan pa s 7:5 in 6:4.

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine