Anamarija Lampič druga na sprinterski tekmi za svetovni pokal v Oberstdorfu

V finalu jo je za 26 stotink sekunde ugnala Rusinja Natalija Neprjajeva. Ostale tekmice so bile daleč zadaj.
Fotografija: Anamarija Lampič, Planica Slovenija 21.12.2019 [Šport] FOTO: Roman Šipić/Delo
Anamarija Lampič, Planica Slovenija 21.12.2019 [Šport] FOTO: Roman Šipić/Delo

Anamarija Lampič je na sprinterski tekmi v klasični tehniki za svetovni pokal v smučarskem teku v nemškem Oberstdorfu osvojila drugo mesto. V finalu jo je za 26 stotink sekunde ugnala Rusinja Natalija Neprjajeva. Ostale tekmice so bile daleč zadaj.

Miha Šimenc je obstal v četrtfinalu po tretjem mestu v prvi skupini. Preostala slovenska četverica je končala v kvalifikacijah.
V izločilne boje se nista uvrstili Katja Višnar, ki je bila 53. (+19,52), in Vesna Fabjan na 59. mestu (+20,71). Janez Lampič je bil 46. (+18,92), Luka Markun pa zadnji, 72. (+32,40).