Fak in drugi brez točk

Na biatlonski tekmi v Ruhpoldingu v sprintu dvojna zmaga norveških bratov Boe
Fotografija: Jakov Fak (levo) in Mitja Drinovec sta bila najboljša od peterice slovenskih biatloncev na najkrajši posamični preizkušnji, a vseeno preslaba, da bi si prismučala in pristreljala vsaj točko v svetovnem pokalu. FOTO: Matej Družnik/Delo

Norveški biatlonec Johannes Thingnes Boe je zmagovalec sprinta za svetovni pokal v Ruhpoldingu. Na strelišču je zgrešil enkrat, 100-odstoten pa je bil njegov brat Tarjei Boe, ki je na drugem mestu zaostal 7,9 sekunde. Tretji je bil Nemec Benedikt Doll, ob enem zgrešenem strelu je zaostal 10,5 sekunde. Peterica Slovencev je ostala brez točk.

Slovenskim biatloncem ni šlo v smučni in na strelišču. Na koncu je bi najboljši Jakov Fak, ki je zgrešil dva strela, zaostal je 1:56,3 minute, kar je zadostovalo le za 61. mesto. Tik za njim je končal Mitja Drinovec, ki je zgrešil en strel, njegov zaostanek je znašal 1:57,8 minute.

Klemen Bauer je bil 65., Miha Dovžan 75. in Rok Tršan 100.