Herning – Švedi in Američani so prvi četrtfinalisti hokejskega svetovnega prvenstva elitnega kakovostnega razreda na Danskem. Oboji so ostali neporaženi tudi po šestih dvobojih, izbrana vrsta ZDA se je danes s kar
9:3 znesla še nad Norveško (med strelce se je vpisalo kar osem igralcev) in v zadnjih dveh obračunih skupaj dosegla kar 22 zadetkov, medtem ko so skandinavski branilci šampionske lovorike z nekaj več napora s
5:3 odpravili tudi Švico.
Finci streljali, Nemci zadevali
Zato pa so si, po včerajšnji visoki zmagi nad Kanado (5:1), drugi spodrsljaj na turnirju privoščili Finci. Potem ko so morali sredi tedna premoč priznati gostiteljem Dancem, so danes z istim izidom –
2:3 – pokleknili še pred Nemci, ki igrajo toplo-hladno. Zmagovalca je po natanko dveh minutah podaljška odločil
Markus Eisenschmid. Finci so izjemno premoč na ledni ploskvi (razmerje strelov kar 38:15 v njihovo korist) kronali dobri dve minuti pred koncem rednega dela z izenačujočim golom
Sebastiana Aha, ki je izkoristil številčno premoč na ledu, v podaljšku pa je že prvi strel našel pot v mrežo.
Komentarji