Kranjčev slalomski podvig za 11. mesto

V Schladmingu zadnji slalom za svetovni pokal pred svetovnim prvenstvom v Åreju 68. zmagal Marcel Hirscher.
Fotografija: V Schladmingu se je znova zbralo približno 50.000 gledalcev. FOTO: Reuters
V Schladmingu se je znova zbralo približno 50.000 gledalcev. FOTO: Reuters

V avstrijskem Schladmingu je zadnji slalom za svetovni pokal pred svetovnim prvenstvom prihodnji teden v švedskem Åreju in devetega v tej sezoni zanesljivo zmagal prvi zvezdnik v smučarski karavani Marcel Hirscher. Avstrijcu je pot do 68. zmage v svetovnem pokalu olajšal tudi zmagovalec zadnjih dveh tekem v Wengnu in Kitzbühlu mladi Francoz Clemente Noël, ki je odstopil že na prvi progi. Enaindvajsetletni smučar je povozil količek.

Marcel Hirscher je pred avstrijskimi navijači dal lekcijo tekmecem. FOTO: AFP

Imenitna tekma se je izšla Žanu Kranjcu, ki je na prvi progi prismučal do 28. mesta, na drugi pa se je z izvrstno predstavo in tretjim najboljšim časom zavihtel na rob prve deseterice, na 11. mesto. Obetal se je še boljši slovenski izkupiček, saj je 13. po prvem nastopu Štefan Hadalin zanesljivo hitel proti vodstvu, a je v zadnjih metrih storil napako in odstopil. Tretji slovenski predstavnik Jakob Šik je odstopil že na prvi progi.

Štefan Hadalin je bil na dobri poti, da si prismuča uvrstitev med prvo deseterico. FOTO: Reuters.

Hirscher je bil s prednostjo 99 stotink sekunde pred prvim zasledovalcem Švicarjem Danielom Yulom že na prvi progi razred za sebe. Na drugi ga je izzval Francoz Alexis Pinturault, a je bil Hirscher za 32. slalomsko zmago v svetovnem pokalu najhitrejši še na drugi progi.